Pilscy strażacy podsumowali 2017 rok – coroczna narada KP PSP | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy strażacy podsumowali 2017 rok – coroczna narada KP PSP

Odbyła się coroczna narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Wydarzenie miało miejsce 9 lutego br. w Starostwie Powiatowym. Pilscy strażacy szczegółowo podsumowali działania, jakich podejmowali się w 2017 roku.

Podczas spotkania informację o działalności w formie obszernej prezentacji multimedialnej przedstawił skrupulatnie bryg. Rafał Mrowiński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Dodał także, że cieszy się sporym spadkiem interwencji, których w roku 2017 było o 15% mniej w porównaniu do roku poprzedniego. To znaczy, że liczne akcje przede wszystkim prewencyjne przeprowadzane wśród mieszkańców Piły.

Strażacy w powiecie pilskim interweniowali w ubiegłym roku ponad 1700 razy, co oznacza, że średnio co 5 godzin wyruszali do akcji, a średni czas dotarcie na miejsce zdarzenia to 6 minut i 49 sekund. W większości przypadków pomocy udzielali nie tylko strażacy PSP, ale także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, co wielokrotnie podkreślał sam bryg. Rafał Mrowiński w ocenie działań z 2017 roku. Strażacy wzywani byli zarówno do pożarów, jak i wypadków drogowych, w ramach interwencji usuwali także, chociażby skutki nawałnic. Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru bryg. Robert Klonowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu podczas spotkania powiedział, że Komenda Powiatowa PSP w Pile działa na bardzo wysokim poziomie. W rankingu komend w całej Wielkopolsce znalazła się na drugim miejscu.

W ramach podziękowań gościom, w tym zastępcy prezydenta Beacie Dudzińskiej, która uczestniczyła w spotkaniu, przekazane zostały drobne upominki związane z działaniami prewencyjnymi straży pożarnej – czujniki tlenku węgla.

Aleksandra Kramkowska

pilscy_strazacy_podsumowali00

pilscy_strazacy_podsumowali03 pilscy_strazacy_podsumowali01 pilscy_strazacy_podsumowali02