Pilska GWARDIA podsumowała sezon | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilska GWARDIA podsumowała sezon

  W Hotelu FORMA odbyło się posumowanie sezonu 2015 Klubu Sportowego Gwardia Piła. W spotkaniu udział wzięli Z-ca Prezydenta Miasta Piły Beata Dudzińska oraz Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski. Podsumowanie zostało przedstawione w formie bardzo ładnej prezentacji przygotowanej przez trenera Piotra Chrząszcza.

  Lekkoatleci pilskiej Gwardii mogą mijający rok, podobnie jak kilka poprzednich, ocenić bardzo wysoko. Po raz piąty są najlepszym klubem w Pile i powiecie pilskim w klasyfikacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, z dorobkiem 121,88 pkt, z judo jest to 134,88. Jest to, co prawda trochę mniej pkt niż przed rokiem, ale za to zawodnicy gwardziści zdobyli więcej medali w imprezach rangi mistrzostw Polski i wyższych, bo dziewięć, przed rokiem było ich siedem. Tak się składa, że każdego roku gwardziści mają niekwestionowanego lidera. W tym sezonie najlepszą zawodniczką jest bezapelacyjnie Klaudia Adamek, która zdobyła srebrny medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tibilisi w biegu ma 100 m oraz trzy medale na Mistrzostwach Polski: złoty na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Toruniu w biegu na 60 m, złoty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w biegu na 200 m i srebrny również na OOM w Łodzi w biegu na 100 m. Klaudia starowała również w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Cali w Kolumbii, zajmując dziewiąte miejsce w biegu na 200 m. Mimo swych szesnastu lat posiada już klasę mistrzowską, jest rekordzistką Wielkopolski Juniorek Młodszych do lat 17-tu w biegu na 100 m 11,79.

  Po dwa medale wywalczyli Susana Lachele i Michał Kamiński. Susana zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu w biegu na 300 m ppł ustanawiając przy tym rekord Wielkopolski młodziczek do lat 15-tu 43,90 oraz wywalczyła srebro na tej samej imprezie w biegu na 300 m. Michał zaczął rok od czwartego miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w chodzie na  5000 m, ale później zdobył w czerwcu brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej w chodzie na 10000 m i w końcu sierpnia srebrny medal na MPJ w Gdańsku chodzie na 20 km.

  Największą niespodzianką mijającego roku jest na pewno srebrny medal wywalczony na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w skoku w dal przez Jakuba Klęska. Kuba długo nie mógł się zdecydować na podjęcie systematycznych treningów. Przed dwoma laty zdobył złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku w dal, ale systematyczne treningi podjął od maja tego roku i to z jakim efektem. Z pewnym niedosytem pozostaje ocena sezonu w wykonaniu Michała Dobrowolskiego. Michał był jednym z faworytów do zwycięstwa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w skoku o tyczce, ale zjadła go trema i zakończyło się na jednej zaliczonej wysokości w pierwszej próbie i piątym miejscu. Michał zakończył sezon z najlepszym wynikiem w Polsce w kat. juniorów młodszych 470. Wynik ten wypełnia normę na pierwszą klasę sportową i podobnie jak Klaudia Adamek został powołany do Kadry Narodowej Juniorów.  Michał z kolegami Jakubem Popławskim, Sławomirem Suchorabem i Jakubem Klęskiem wywalczyli na OOM w Łodzi szóste miejsce w sztafecie 4 x 100 m, a w sztafecie 4 x 400 m zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu.  Ponad to wysokie miejsca  na Mistrzostwach Polski zajmowali:  Patrycja Adamek na OOM w Łodzi biegu na 400 m ppł była siódma, a z koleżankami Anna Meszyńską, Agnieszką Chwałek i Klaudią Adamek  zajęła dziewiąte miejsce w sztafecie 4 x 400 m oraz trzynaste miejsce w sztafecie 4 x 100 m.  Po ubiegłorocznych problemach z kontuzjami udany sezon zaliczyła Sara Gawlak, która na Mistrzostwach Polski Juniorek w Białej Podlaskiej zajęła ósme miejsce w biegu na  5000 m oraz była dwunasta na 3000 m.  Jakub Musiał na tej samej imprezie był ósmy w skoku wzwyż. Jakub Popławski na OOM w Łodzi w biegu na 200 m był piaty oraz czternasty na 100 m. Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu Martyna Czachowska był szósta w rzucie oszczepem.

  Bardzo dużym sukcesem zakończyła się w Łodzi OOM, gdzie gwardziści zajęli piąte miejsce w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 63 pkt na sklasyfikowanych 226 klubów i byli najlepszym klubem z Wielkopolski. Bardzo dobry sezon miała młodziczka Dominika Wiedera, która dwukrotnie zwyciężyła na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych na 2500 m i na bieżni na 1000 m. Nie wyszedł jej start na Mistrzostwach Polski Młodzików bo była dopiero czternasta. Zawodniczka poprawiła ponad 25-letni rekord klubu na 1000 m młodziczek 3:01,82.

  Nasi zawodnicy startowali w reprezentacji Powiatu Pilskiego na zawodach w zaprzyjaźnionym z naszym powiatem powiecie Schwalm-Eder. Lekkoatleci wywalczyli w minionym roku 33 medale na Mistrzostwach Wielkopolski i Mistrzostwa Międzywojewódzkich juniorów i młodzików.  Do startu w Mistrzostwach Polski zakwalifikowało się 22 zawodników, a w dorobku punktowym miało swój udział 30 zawodników. W dorobku punktowym w mijającym roku poza ww. zawodnikami mieli juniorzy Daria Bąk, Angelika Gronowska, Marcin Lawer, Emil Domański, Marcelina Kuźma oraz młodzicy Kaja Smoleń, Natalia Galicka, Joanna Kasperska, Katarzyna Strógarek, Martyna Jankowska, Klaudia Galewska, Anna Skowron, Michał Tymiński, Marika Wojtecka. Z różnych względów słabszy sezon zanotował Kamil Linka, który awansował do kategorii młodzieżowej i na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych zajął jedenaste miejsce.

  Sztab szkoleniowy niezmiennie od lat stanowią Jarosław Chwałek, Piotr Chrząszcz, Jarosław Graś, Roman Marciniak, Czesław Rajewicz i Jerzy Żyliński koordynujący całość pracy sekcji. Trenerzy wspierani są przez prezesa Stanisława Małachowskiego i wiceprezesa Bogusława Gładysza.

  Działalność klubu wspierana jest finansowo przez Gminę Piła i Powiat Pilski za co lekkoatleci dziękują Panu Prezydentowi Miasta Piły Piotrowi Głowskiemu i Staroście Pilskiemu Franciszkowi Tamasowi. Również podziękowania należą się Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji w Pile Dariuszowi Kubickiemu oraz kierownikowi stadionu Ireneuszowi Jaskółce za stwarzanie optymalnych warunków treningowych jak na pilskie realia, w których działają lekkoatleci. Należy również wspomnieć o wspólnie organizowanym przez Gwardię i MOSiR z Przemkiem Czerwińskim Ulicznym Konkursie w skoku o tyczce na pilskim Deptaku, którego czwarta odsłona planowana jest na czerwiec przyszłego roku tradycyjnie w bardzo silnej obsadzie, z naszymi tegorocznymi medalistami MŚ z Pekinu Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim na czele.

  Najważniejszymi imprezami, do których będą się przygotowywać gwardziści w przyszłym roku, oczywiście poza Mistrzostwami Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, będą Mistrzostwa Świata Juniorów planowane pierwotnie na Kazań, ale po zawieszeniu za aferę dopingową Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej przez IAAF ma się to zmienić i prawdopodobnie odbędą się one w Bydgoszczy oraz rozgrywane po raz pierwszy Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Tbilisi.

  J.Ż.

  Osiągnięcia zawodników KS Gwardia Piła w sezonie 2015

  Klaudia Adamek -srebrny medal na olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tibilisi na 100 m, złoty medal na OOM w Łodzi na 200 m i srebrny na 100 m, złoty medal Halowych HMPJm w biegu na 60 m, dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Cali w Kolumbii na 200 m. Posiada Klasę Mistrzowską; rekordy życiowe to 60m – 7,65 100m – 11,79 200m – 24,16, złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski na 100 m. Rekordzistka Wielkopolski juniorek do lat 17 na 100 m – 11,79. Członkini Kadry Narodowej Juniorów.

  Michał Kamiński – srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w chodzie sportowym na 20 km w Gdańsku oraz brązowy medal na MPJ w chodzie na 10000 m w Białej Podlaskiej. Mistrz Wielkopolski w chodzie sportowym na stadionie i wicemistrz na hali. Rekordy życiowe: chód 10000 m 45:33,41 i na 20 km 1:41:42.

  Susana Lachele – złoty medal w biegu na 300 m ppł i srebrny w biegu na 300 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu, złoty na 300 m i srebrny na 100 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mistrzostwach Wielkopolski. Rekordzistka Wielkopolski młodziczek do lat 15 w biegu na 300 m ppł, 43,90 jest to najlepszy w tym sezonie wynik w Polsce w kat. młodziczek podobnie jak jej wynik na 300 m – 40,12. Z koleżankami zdobyła jeszcze srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Wielkopolski młodziczek.

  Jakub Klęsk – srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w skoku w dal – rekord życiowy – 6,75, największa niespodzianka w tym sezonie, szóste miejsce w sztafecie 4 x 100 m i dziewiąte w sztafecie 4 x 400 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży w Łodzi.

  Michał Dobrowolski – piąte miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w skoku o tyczce zaliczając tylko 400. Złoty medal na mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w skoku o tyczce. Najlepszy wynik w Polsce w tym sezonie w kat. jun. młodszych 470 w skoku o tyczce. Członek Kadry Narodowej Juniorów. Posiada pierwszą klasę sportową. Z kolegami zajął szóste miejsce w sztafecie 4 x 100 m i dziewiąte w sztafecie 4 x 400 m na OOM w Łodzi.

  Jakub Popławski – piąte miejsce w biegu na 200 m oraz szóste w sztafecie 4 x 100 m i dziewiąte w sztafecie 4 x 400 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży w Łodzi. Wicemistrz Wielkopolski na 100 m w kat. jun. mł. rek. życiowe 100m 11,17 200 m.

  Patrycja Adamek – siódme miejsce w biegu na 400 m ppł na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi, złoty medal w biegu na 400 m ppł i srebrny na 400 m oraz złoty w sztafecie 4 x 100 i srebrny w sztafecie 4 x 400 m na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów. Rekordy życiowe: 400 m 58,77, 400 m ppł – 65,18.

  Sara Gawlak – ósme miejsce w biegu na 5000 m i dwunaste na 3000 m na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej, złoty medal na w biegu na 3000 m juniorek na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów. Rekordy życiowe: 3000 m 10:36,09 i 5000 m 18:36,04.

  Dominika Wiedera – dwa złote medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu przełajowym na 2500 m i na bieżni na 1000 m, dwa złote medale na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w biegu przełajowym i na bieżni na 1000 m. Czternasta na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu na 1000 m. Rek. życiowe: 600 m 1:42,33 i 1000 m 3:01,82.

  Jakub Musiał – ósme miejsce w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski juniorów w skoku wzwyż. Rek. życiowy 195 cm.

  Daria Bąk – dwunaste miejsce w biegu na 3000 m na Mistrzostwach Polski juniorek młodszych w biegach przełajowych w Iławie. Złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski juniorek w biegu na 3000 m juniorek młodszych. Tegoroczny wynik na 3000 m 10:55,24.

  Martyna Czachowska – szóste miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu w rzucie oszczepem. Srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski i brązowy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie oszczepem. Rek. życiowy 40,16.

  Angelika Gronowska – czternaste miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w rzucie oszczepem, złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski juniorek mł. w rzucie oszczepem. Rek. Życiowy 42,01.

  Sławomir Suchorab – szóste miejsce w sztafecie 4 x 100 m i dziewiąte w sztafecie 4 x 400 m na OOM w Łodzi, brązowy medal na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów mł. w biegu na 400 m ppł, rek życiowy – 57,24, 400 m – 52,16.

  Kaja Smoleń – trzy srebrne medale na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w biegach na 100 m ppł i 300 m ppł oraz w sztafecie 4 x 100 m, piąta na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 100 m ppł. Rek życiowy 100 m ppł 15,37 i 300 m ppł 49,65.

  Marcin Lawer – złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w skoku w dal. Czternasty na MPJ. Tegoroczny wynik – 6,67.

  Agnieszka Chwałek – srebrny medal w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski juniorów mł. oraz srebrny medal w trójskoku, złoty w sztafecie 4 x 100 i srebrny w sztafecie 4 x 400 m na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów na stadionie. Sztafeta dziewcząt 4 x 400 m została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu, a 4 x 100 na miejscu trzynastym.

  Anna Meszyńska – brązowy medal w biegu na 800 m, złoty w sztafecie 4 x 100 i srebrny w sztafecie 4 x 400 m na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów na stadionie. Sztafeta dziewcząt 4 x 400 m została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu, a 4 x 100 na miejscu trzynastym. Rek. życiowe: 400 m – 60,57 i na 800 m – 2:20,89.

  Kamil Linka – jedenasty na Młodzieżowych MP w biegach przełajowych i piętnasty na MP Seniorów w przełajach.

  Emil Domański – wieloboista osiemnasty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w 10-boju.

  Joanna Kasperska – złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w chodzie sportowym na 3000 m – rek. życiowy – 17;13,16.

  Martyna Jankowska – dziewiąta na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 1000 m i w biegach przełajowych. Rek. życiowy na 1000 m 3:13,05.

  Katarzyna Strógarek – czwarta na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w chodzie na 3000 m, dwunaste miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików. Rek życiowy w chodzie na 3000 m 17:33,35.

  Michał Tymiński – czwarty na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 600 m. Rek. życiowy – 1:31,58.

  Marta Kreczmer – rocznik 2002, srebrny medal na Finale Krajowych Czwartków w biegu na 60 m, czwarta na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików na 100 m. Rek życiowy 12,96 – srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek w sztafecie 4 x 100 m.

  Julia Radzymińska – rocznik 2002. Finalistka Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 300 m. Rek. życiowy – 44,37.

  Dominika Tarent – srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek w sztafecie 4 x 100 m. Rek na 100 m – 13,80.

  Marita Wojtecka – srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek w sztafecie 4 x 100 m. Rek. życiowy na 100 m – 13,69.

  Marcelina Kużma -srebrny medal na halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek mł. w chodzie na 2000 m. Zakwalifikowała się do finałów OOM.

  Klaudia Starkowska – srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek mł. w biegu na 3000 m.

  Katarzyna Starkowska – srebrny medal w sztafecie 4 x 400 m n Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek Młodszych.

  Klaudia Galewska – ósma na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie oszczepem.

  Natalia Galicka – dziesiąta na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pchnięciu kulą.

  Anna Skowron – punktowała na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 300 m ppł.

  Judo

  Dawid Kozak – piąty na MPJ w judo, Mistrz Wielkopolski juniorów.

  Jakub Wojciechowski – złoto na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

  Sebastian Tołkacz – medalista Mistrzostw Wielkopolski Młodzików.

  Anastazja Ziembikiewicz – złoty medal na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, piąte miejsce na Pucharze Polski Młodzików.

  Bartosz Skonieczny – złoty medalista Mistrzostw Wielkopolski gimnazjów w judo.

  Iga Kaszyńska – medalistka Mistrzostw Wielkopolski Młodzików.

  SONY DSC

  SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC