Pilski diament judo Dominik Skowyra nabierał doświadczenia w Japonii | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilski diament judo Dominik Skowyra nabierał doświadczenia w Japonii

Pierwsze swoje kroki na japońskiej tatami postawił Dominik Skowyra, którego wraz z trenerem Łukaszem Ziembikiewiczem gościł Uniwersytet w Katsuurze. Utlentowany pilanin nie tylko zajmował się doskonaleniem technik judo, ale także w Kraju Samurajów promował swoje miasto rodzinne.

Miłośnikom i znawcom judo nie trzeba wyjaśniać jak ważne są treningi w jednej z najlepszych japońskich szkół judo, dla rozwoju każdego liczącego się na świecie judoki.
Dominik to zaledwie szesnastolatek, który przez dwa tygodnie walczył z o wiele starszymi studentami z kilku japońskich uniwersytetów.

Z relacji jego trenera, Łukasza Ziembikiewicza, wynika że Dominik w Japonii walczył rewelacyjnie. Swoją wyjątkową postawą i zauważonym niespotykanym talentem zyskał wielkie uznanie japońskich trenerów, którzy z niedowierzaniem obserwowali udane akcje w ataku i obronie młodego pilskiego judoki.

Przez ten krótki okres pobytu w Japonii Dominik zrobił niewiarygodny postęp. Wynika on głównie z tego, że nikt na świecie nie walczy tak finezyjnie i skutecznie jak Japończycy, a techniki judo, jakich nauczył młodego pilanina Mistrz Ryszard Zieniawa, okazały się bardzo skuteczne zarówno w ataku jak i obronie. Walki na najwyższym światowym poziomie dały ogromny zastrzyk umiejętności i pewności siebie, szczególnie gdy można było odbyć pięciominutową walkę ze znanym reprezentantem Kraju Kwitnącej Wiśni.

Po powrocie z kolebki judo jedna doba wystarczyła Dominikowi na przepakowanie i udanie się na obóz do Zakopanego, gdzie rozpoczął treningi prowadzone przez dwukrotnego Mistrza Świata Rafała Kubackiego, niegdyś zawodnika Mistrza Ryszarda Zieniawy.

Dominik Skowyra swój niewątpliwy talent do sztuki walki stworzonej przez prof. Jigorō Kanō rozwija z dnia na dzień z niespotykaną wręcz dynamiką. Na doskonalenie genialnych umiejętności młodego pilanina, rozwijanych pod okiem Mistrza Ryszarda Zieniawy, a na co dzień trenera Łukasza Ziembikiewicza, niewątpliwy wpływ mają wyjazdy zagraniczne, podczas których może nabierać doświadczenia w czasie walk z najlepszymi zawodnikami globu.

Podczas pierwszego pobytu w Japonii, Dominik Skowyra nie tylko doprowadzał do perfekcji swoje umiejętności, ale także w Kraju Kwitnącej Wiśni promował rodzinną Piłę.

mm

pilski_diament_judo01

pilski_diament_judo02 pilski_diament_judo03 pilski_diament_judo04 pilski_diament_judo05 pilski_diament_judo06 pilski_diament_judo07 pilski_diament_judo08 pilski_diament_judo09 pilski_diament_judo10 pilski_diament_judo11 pilski_diament_judo12 pilski_diament_judo13 pilski_diament_judo14 pilski_diament_judo15 pilski_diament_judo16 pilski_diament_judo17 pilski_diament_judo18 pilski_diament_judo19 pilski_diament_judo20 pilski_diament_judo21 pilski_diament_judo22 pilski_diament_judo23 pilski_diament_judo24 pilski_diament_judo25