Pilskie Hospicjum oficjalnie otwarte! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilskie Hospicjum oficjalnie otwarte!

Pierwszych pacjentów przyjęto już na początku października, natomiast 27 października 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie hospicjum w Pile. To spełnienie marzeń dla Towarzystwa Pomocy Chorym, ale jednocześnie – jak sami zaznaczają – to dopiero początek nowej drogi i pracy z osobami potrzebującymi.

Na ten moment podpisano kontrakt z NFZ na 20 łóżek, ośrodek może pomieścić drugie tyle, w tym po 5 łóżek dla pacjentów paliatywych i dzieci. Pierwszych pacjentów przyjęto już na początku października. Otrzymali oni profesjonalną pomoc, ale i znaleźli tu swój drugi dom. W ciągu zaledwie kilku tygodni części pacjentów leżących udało się usiąść na wózkach, być na spacerze poza budynkiem. To pierwsze dowody na to, że ośrodek był w naszym mieście naprawdę potrzebny.

W czerwcu ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum, teraz zaczęło ono swoje funkcjonowanie. Podczas uroczystego otwarcia wręczono pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do powstania ośrodka, podziękowaniom nie było końca. Przypomnijmy, że w latach 2012-2018 odbyło się 119 zbiórek, wsparcie finansowe pochodziło także z budżetu gminy i dotacji z WRPO 2014+, a pilanie licznie przekazywali 1% podatku na ten cel.

Aleksandra Kramkowska
Urząd Miasta Piły

pilskie_hospicjum1_01

pilskie_hospicjum1_08 pilskie_hospicjum1_02 pilskie_hospicjum1_03 pilskie_hospicjum1_04 pilskie_hospicjum1_05 pilskie_hospicjum1_06 pilskie_hospicjum1_07