Pilskie Muzeum Wojskowe a Europejska Noc Muzeów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilskie Muzeum Wojskowe a Europejska Noc Muzeów

W tym roku ze względu na intensywne przygotowania do otwarcia wystawy stałej zatytułowanej: „Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej”, realizowanej ze środków Gminy Piła, załoga Pilskiego Muzeum Wojskowego nie weźmie udziału w Europejskiej Nocy Muzeów 2018.

Nasze muzeum tworzymy społecznie, w czasie wolnym od pracy, musimy maksymalnie wykorzystać każdą wolną chwilę. Za nami bardzo intensywny majowy weekend, dziewięć dni z czołgami to nawet dla nas dużo, ale było warto. Możemy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, że WPT-34 jest już na lotnisku, wóz otrzymał zastępcze koła od koparki frezowej do wykopów MDK-2M, co umożliwiło nam wreszcie jego zabezpieczenie w schronohangarze. Rozruszaliśmy wszystkie włazy, lewa strona kadłuba została oczyszczona i zabezpieczona farbą podkładową. Wóz pogotowia technicznego WPT-34 z naszych zbiorów to jeden z zaledwie 4 zachowanych pojazdów tego typu w Polsce. To bardzo ciekawa polska konstrukcja z drugiej połowy lat 60., której ciekawostki i tajemnice zamierzamy maksymalnie wykorzystać do realizacji naszej misji: Zainteresowania młodego człowieka historią!

To tylko jeden z przygotowywanych przez nas aktualnie wozów. Chcesz zobaczyć więcej?

Zapraszamy 14 lipca na uroczyste otwarcie wystawy stałej Pilskiego Muzeum Wojskowego połączone z plenerową ekspozycją sprzętu wojskowego oraz pokazami dynamicznymi!!!

Zapraszam w imieniu załogi Pilskiego Muzeum Wojskowego

Przemysław Olszyński
dyrektor
Pilskie Muzeum Wojskowe (w organizacji)
tel. 601 291 234
www.pila.fortyfikacje.pl

pilskie_muzeum_wojskowe00

pilskie_muzeum_wojskowe01