Pilskie przedszkolaki utworzyły „żywą flagę” na 100-lecie odzyskania niepodległości | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilskie przedszkolaki utworzyły „żywą flagę” na 100-lecie odzyskania niepodległości

W wyjątkowy sposób dzieci z pilskich przedszkoli włączyły się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – jakże ważnej lekcji patriotyzmu.  W środę, 7 listopada 2018 roku, na Placu Staszica przedszkolaki trzymając w rękach białe i czerwone plansze utworzyły „żywą” flagę Polski.  Nie zabrakło również pieśni i wierszy patriotycznych.

- Dziś stworzyliśmy z pilskimi przedszkolakami „żywą flagę”, która ma dzieciom przypominać barwy ojczyste, czyli kolor biały i czerwony. A ten czynny udział i aktywność, jest jedną z najlepszych form tego, aby dzieci poznały te symbole narodowe i w łatwy sposób je sobie przyswoiły. Dzieci w pełni uczestniczyły w przygotowaniach tych obchodów w naszych przedszkolach. Jest to również doskonała okazja, aby od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w świat wartości wychowawczych, a udział w wydarzeniach, które za nami i przed nami pozwolą przybliżać wartości patriotyczne i kształtować wartości duchowe – mówi Joanna Koszulińska z PP nr 15 w Pile, koordynatorka akcji.

Świętowanie odzyskania niepodległości przez pilskich przedszkolaków jest przykładem, że utożsamiają się oni z Polską, niepodległością, ale też życiem lokalnym.

Sebastian Daukszewicz

pilskie_przedszkolaki_utworzyly00

pilskie_przedszkolaki_utworzyly37 pilskie_przedszkolaki_utworzyly01 pilskie_przedszkolaki_utworzyly02 pilskie_przedszkolaki_utworzyly03 pilskie_przedszkolaki_utworzyly04 pilskie_przedszkolaki_utworzyly05 pilskie_przedszkolaki_utworzyly06 pilskie_przedszkolaki_utworzyly07 pilskie_przedszkolaki_utworzyly08 pilskie_przedszkolaki_utworzyly09 pilskie_przedszkolaki_utworzyly10 pilskie_przedszkolaki_utworzyly11 pilskie_przedszkolaki_utworzyly12 pilskie_przedszkolaki_utworzyly13 pilskie_przedszkolaki_utworzyly14 pilskie_przedszkolaki_utworzyly15 pilskie_przedszkolaki_utworzyly16 pilskie_przedszkolaki_utworzyly17 pilskie_przedszkolaki_utworzyly18 pilskie_przedszkolaki_utworzyly19 pilskie_przedszkolaki_utworzyly20 pilskie_przedszkolaki_utworzyly21 pilskie_przedszkolaki_utworzyly22 pilskie_przedszkolaki_utworzyly23 pilskie_przedszkolaki_utworzyly24 pilskie_przedszkolaki_utworzyly25 pilskie_przedszkolaki_utworzyly26 pilskie_przedszkolaki_utworzyly27 pilskie_przedszkolaki_utworzyly28 pilskie_przedszkolaki_utworzyly29 pilskie_przedszkolaki_utworzyly30 pilskie_przedszkolaki_utworzyly31 pilskie_przedszkolaki_utworzyly32 pilskie_przedszkolaki_utworzyly33 pilskie_przedszkolaki_utworzyly34 pilskie_przedszkolaki_utworzyly35 pilskie_przedszkolaki_utworzyly36