Pilskie siatkarki w turnieju finałowym Pucharu Polski

Pomimo starań siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdołały pokonać PTPS-u Piła. Pilanki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając pierwszego seta do 17. W kolejnym lepsze okazały się bydgoszczanki, które nie zdołały jednak pójść za ciosem w trzeciej odsłonie. Druga część meczu toczyła się pod kontrolą gospodyń, które dzięki zwycięstwu 3:1 awansowały do turnieju finałowego w Nysie.

Pojedynek lepiej otworzyły gospodynie, po błędzie Magdaleny Mazurek o czas poprosił trener Makowski (5:1). W kolejnych akcjach bydgoszczanki miały problemy z wyeliminowaniem ze swojej gry błędów, natomiast po drugiej stronie siatki skutecznie punktowała Karolina Różycka (10:3). Z minuty na minutę coraz pewniej prezentowały się Monika Fedusio i Weronika Fojucik, dzięki czemu dystans zaczął topnieć. W szeregi pilanek wkradały się błędy a przyjezdne zaczęły punktować blokiem, dlatego przy stanie 16:14 dla PTPS-u o czas poprosił trener Pasiński. Interwencja szkoleniowca pilskiego zespołu wybiła z rytmu przyjezdne. W końcówce bydgoszczanki nie kończyły ataków a punktowy blok siatkarek z Piły zakończył seta (25:17).

W drugiej partii gospodynie poszły za ciosem (3:0). Pilanki były nie do zatrzymania, w ataku wyróżniała się Anna Stencel. Dodatkowo dobrze funkcjonował blok PTPS-u (10:3). Dopiero przy zagrywkach Eweliny Krzywickiej bydgoszczanki zaczęły odrabiać straty. Gdy po ataku Kuligowskiej było już 8:10, grę przerwał Jacek Pasiński. W kolejnych akcjach serię błędów na swoje konto zapisały siatkarki Pałacu, przez co interweniować musiał Piotr Makowski (8:13). Po tej przerwie gospodynie skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Po asie Fedusio różnica punktowa ponownie stopniała do dwóch oczek (14:16). Ze zmiennym szczęściem atakowała Trnić a po celnej zagrywce Różyńskiej na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt, żadna drużyna nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Dopiero w końcówce bydgoszczanki przejęły inicjatywę i po asie Magdaleny Mazurek wygrały 25:22.

Otwarcie trzeciej odsłony toczyło się punkt za punkt. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Żaden zespół nie był w stanie odskoczyć. Po jednej stronie punktowały głównie Babicz i Stencel a po drugiej Fojucik oraz Fedusio.  Dopiero po serii pomyłek siatkarek Pałacu PTPS odskoczył na dwa punkty a o czas poprosił trener Makowski (18:16). W kolejnych akcjach skutecznie atakowały Anna Stencel oraz Agata Babicz. Chociaż pilanki nie były w stanie wyeliminować błędów w polu zagrywki, nie przeszkodziło im to w utrzymywaniu przewagi. Błąd w ataku Fojucik dał serię piłek setowych siatkarkom PTPS-u (24:19). Chociaż atak tej zawodniczki i as Pauliny Świder przedłużyły jeszcze rywalizację, kropkę nad i w tym secie postawiła Dajana Bosković.

Od prowadzenia 4:0 przy zagrywkach Jeleny Trnić czwartą partię rozpoczęły pilanki. Przyjezdne dłuższy czas nie były w stanie samodzielnie zdobyć punktu, dlatego szybko obie przerwy wykorzystał Piotr Makowski (9:2). Pierwszy skuteczny atak Pałacu w czwartym secie wyprowadziła dopiero Krzywicka (3:9). Sytuację na boisku kontrolowały jednak gospodynie. Chociaż w dalszej fazie seta zaczął funkcjonować bydgoski blok, PTPS utrzymywał przewagę (16:10). Siatkarki Pałacu wciąż skuteczne ataki przeplatały z prostymi błędami, natomiast gospodynie kontynuowały skuteczną grę. Pilanki kontrolowały przebieg tego seta. Skuteczny atak Babicz dał serię piłek meczowych (24:13). Chociaż w końcówce błędy popełniły Stencel i Różycka a asa zaserwowała Natalia Misiuna, siatkarki Pałacu nie zdołały nawet przez chwilę zagrozić przeciwniczkom. Seta oraz cały mecz skutecznym atakiem zakończyła Żaneta Baran.

Enea PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:17, 22:25, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:

Enea PTPS: Trnić (7), Różycka (12), Bosković (10), Stencel (15), Babicz (13), Wilk (5), Łysiak (libero) oraz Baran (1), Kwiatkowska (2), Szubert, Urban (1) i Pawłowska (libero)

Pałac: Mazurek (2), Krzywicka (19), Świder (4), Różyńska (6), Fedusio (7), Fojucik (6), Jagła (libero) oraz Misiuna (6), Kuligowska (2), Szczygioł (1) i Andesohn