Płacił cudzą kartą za zakupy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Płacił cudzą kartą za zakupy

placil_cudza_karta

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Kaczory. Mężczyzna znalazł kartę płatniczą i dokonał siedemnaście transakcji, płacąc nią robiąc zakupy. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony stracił blisko tysiąc złotych. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

W połowie kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że skradziono mu kartę bankomatową. Pokrzywdzony poinformował, że robił zakupy w jednym ze sklepów na terenie Piły i płacił kartą za zrobione zakupy. Po pewnym czasie zorientował się, że nigdzie niestety nie ma karty bankomatowej. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy.

Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. Policjanci wpadli na trop sprawcy. 26 kwietnia br. pilscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Kaczory.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł kartę płatniczą na terenie miasta i postanowił siedemnaście razy nią zapłacić, robiąc zakupy. Płacił nią m. in. za alkohol, papierosy, artykuły spożywcze oraz sprzęt elektroniczny. Z karty łącznie zniknęło blisko tysiąc złotych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 19-letni mieszkaniec gminy Kaczory odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. bankier.pl