Pluszaki dla małych pacjentów od IKEA Poznań | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pluszaki dla małych pacjentów od IKEA Poznań

pluszaki_dla_malych

Pluszowe misie, świnki, psy, koty, wielbłądy oraz wiele innych zabawek trafiło w połowie stycznia do rąk małych pacjentów przebywających w poznańskich szpitalach. Zbiórka pluszaków to lokalna inicjatywa sklepu IKEA Poznań w ramach globalnej kampanii społecznej pt.: „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, uczenia się i rozwoju. W czasie akcji udało się zebrać ponad 800 pluszaków, z czego połowę dołożył poznański sklep IKEA.

15 i 16 stycznia br. pracownicy IKEA Poznań w imieniu Klientów oraz organizacji IKEA przekazali pluszaki wraz z życzeniami zdrowia małym pacjentom przebywającym w czterech poznańskich szpitalach: Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego, Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej, Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im Wiktora Degi przy ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz Szpitalu Św. Józefa przy ul. Krysiewicza i ul. Nowowiejskiego w Poznaniu.

- Dzieci, które otrzymały prezenty, nie kryły radości.  W momencie wypisania ze szpitala zabiorą pluszaki do swoich domów. Do tego czasu umilą im one czas w trakcie hospitalizacji. Pluszaki idealnie sprawdzają się w chwilach słabości i małych smutków. Potrafią zrozumieć i można się do nich w każdej chwili przytulić. Mali pocieszyciele są również wspaniałymi kompanami do snu. Cieszymy się, że tak wielu Klientów wsparło naszą inicjatywę i jednocześnie pragniemy im podziękować za okazaną wrażliwość – mówi Przemysław Juskowiak, Specjalista ds. marketingu w IKEA Poznań.

IKEA Poznań nie po raz pierwszy udziela pomocy dzieciom. Od 2010 roku wsparcie otrzymały różne poznańskie placówki, m.in. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, Hospicjum Palium, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja Dziecko w Centrum czy też Świetlica Klub 9 działająca w Szkole Podstawowej nr 9.

P.J.