Po długiej przerwie lekkoatleci Gwdy Piła wystąpili w zawodach | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Po długiej przerwie lekkoatleci Gwdy Piła wystąpili w zawodach

  po_dlugiej_przerwie

  W okresie powoli ustępującej pandemii, przy obowiązujących obostrzeniach, bardzo nieśmiało, raczej  symbolicznie w skali ogólnopolskiej, zaczęli startować lekkoatleci, w tym również zawodnicy pilskiej Gwdy.

  W planach startowych był jednoczesny udział w trzech mitingach, tj. w Luboniu, Słubicach i Puszczykowie. Niestety w ostatniej chwili miting w konkurencjach biegowych w Luboniu został odwołany. W tej sytuacji tylko nieliczna grupa zawodników wystartowała w Słubicach i skoczkowie w Puszczykowie.

  W Słubicach świetnie wystartowała Zuzanna Doroba, która wygrała bieg na 600 m z doskonałym rezultatem 1:36,33, niewiele ustępującym rekordowi Polski U16. Członek Zaplecza Kadry Narodowej, Jacek Włodarczak uzyskał w skoku w dal wynik 6,24, natomiast młodzik Oskar Sobierajski, w tej samej konkurencji skoczył 5,05.

  W Puszczykowie inny członek Zaplecza Kadry Narodowej, Marcin Król w skoku wzwyż uzyskał wynik 175 cm, natomiast jego młodszy kolega klubowy Mikołaj Macios, w tej samej konkurencji skoczył 165 cm.

  Jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości stan epidemiologiczny będzie się poprawiać, stwarzając tym samym warunki do realizacji przesuniętego w czasie, kalendarza imprez lekkoatletycznych.

  Z.Ł.