Po zaciętym meczu… jednak przegrały

Ostatni zespół tabeli TAURON Ligi – PTPS Piła, podejmował we własnej hali wicelidera rozgrywek – Radomkę Radom. Pilanki w tym meczu pokazały ambitną walkę, nie były jednak w stanie wygrać seta z faworyzowanymi rywalkami, chociaż w drugiej partii były bardzo blisko tego celu. Pilanki powoli staczają się w kierunku I ligi, z kolei zespół z Radomia awansował na pozycję lidera i pozostanie na niej… przynajmniej do jutra.

Radomianki na mecz w Pile wyszły z Pauliną Zaborowską w roli rozgrywającej. W pierwszej szóstce zabrakło również środkowej Andressy Picussy. Przyjezdne dały się zaskoczyć pilankom na samym początku meczu i PTPS po ataku Angeliki Wystel prowadził już 6:3. Radomianki szybko jednak uporządkowały swoją grę i po ataku Samary De Almeidy na tablicy wyników widniał już remis 9:9. Wynik jeszcze przez chwilę oscylował wokół remisu, potem niewielką przewagę wypracowały sobie podopieczne trenera Marchesiego. Po ataku Justyny Łukasik Radomka prowadziła 19:16, a gdy w końcówce pomyliła się Wystel przyjezdne miały już pięć punktów przewagi (23:18). Seta wynikiem 25:20 dla gości zakończyła Janisa Johnson.

Po wyrównanym początku w drugim secie znów przewagę wypracowały sobie pilanki. Po skutecznym bloku Mai Pelczarskiej na Brunie Honorio prowadziły 6:3, a po chwili atak Kolety Łyszkiewicz powiększył tę przewagę do czterech punktów. Od stanu 10:5 dla gospodyń radomianki rzuciły się do odrabiania strat i po kilku minutach dogoniły zespół PTPS-u. Po ataku Janisy Johnson doprowadziły do remisu 13:13, jednak pilanki znów odskoczył rywalkom na kilka punktów (17:14). Dobrze w ataku spisywała się Angelika Wystel, a gdy w polu zagrywki pomyliła się Bruna Honorio, PTPS prowadził 20:16. W kolejnej akcji blokiem popisała się Alina Bartkowska i w Pile zapachniało niespodzianką. Nie na długo, bowiem radomianki miały w swych szeregach Janisę Johnson i to po jej atakach znów dogoniły przeciwnika, doprowadzając do remisu 23:23, a po chwili miały piłkę setową. Pilanki wybroniły ją jeszcze dzięki Kolecie Łyszkiewicz, ale po chwili musiały skapitulować po dwóch atakach Bruny Honorio i Radomka wygrywając 26:24 powiększyła swoje prowadzenie w meczu.

W trzeciej partii PTPS po ataku Aliny Bartkowskiej prowadził już 4:1, potem 7:3, ale szybko stracił przewagę. Po zbiciu Andressy Picussy to radomianki wyszły na prowadzenie 8:7 i wynik znów przez jakiś czas był bliski remisu. Przyjezdne odskoczył jednak rywalkom i po ataku Renaty Białej prowadziły już 16:12, starając się utrzymać bezpieczną przewagę. W końcówce siatkarki z Piły jeszcze zerwały się do walki, po ataku Bartkowskiej zmniejszyły straty do dwóch punktów (19:21) i ambitnie walcząc przy stanie 22:24 obroniły pierwszą piłkę meczową. Po chwili jednak radomianki zakończył tego seta i całe spotkanie na swoją korzyść, wywożąc z Wielkopolski trzy punkty.

MVP: Janisa Johnson

Enea PTPS Piła – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 0:3
(20:25, 24:26, 23:25)

Składy zespołów:

PTPS: Gawlak (5), Wystel (9), Pelczarska (3), Ponikowska (3), Bartkowska (11), Łyszkiewicz (14), Bodasińska (libero)

Radomka: Samara (6), Honorio (23), Bałucka (6), Johnson (18), Łukasik (4), Zaborowska, Witkowska (libero) oraz Picussa (4), Twardowska (1), Biała (1) i Moskwa

po_zacietym_meczu1_01

po_zacietym_meczu1_46 po_zacietym_meczu1_02 po_zacietym_meczu1_03 po_zacietym_meczu1_04 po_zacietym_meczu1_05 po_zacietym_meczu1_06 po_zacietym_meczu1_07 po_zacietym_meczu1_08 po_zacietym_meczu1_09 po_zacietym_meczu1_10 po_zacietym_meczu1_11 po_zacietym_meczu1_12 po_zacietym_meczu1_13 po_zacietym_meczu1_14 po_zacietym_meczu1_15 po_zacietym_meczu1_16 po_zacietym_meczu1_17 po_zacietym_meczu1_18 po_zacietym_meczu1_19 po_zacietym_meczu1_20 po_zacietym_meczu1_21 po_zacietym_meczu1_22 po_zacietym_meczu1_23 po_zacietym_meczu1_24 po_zacietym_meczu1_25 po_zacietym_meczu1_26 po_zacietym_meczu1_27 po_zacietym_meczu1_28 po_zacietym_meczu1_29 po_zacietym_meczu1_30 po_zacietym_meczu1_31 po_zacietym_meczu1_32 po_zacietym_meczu1_33 po_zacietym_meczu1_34 po_zacietym_meczu1_35 po_zacietym_meczu1_36 po_zacietym_meczu1_37 po_zacietym_meczu1_38 po_zacietym_meczu1_39 po_zacietym_meczu1_40 po_zacietym_meczu1_41 po_zacietym_meczu1_42 po_zacietym_meczu1_43 po_zacietym_meczu1_44 po_zacietym_meczu1_45