Podróżnicy światowej czołówki zawitają do PWSZ w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Podróżnicy światowej czołówki zawitają do PWSZ w Pile

  podroznicy_swiatowej
  Kapitan Krzysztof Baranowski, Tomek Michniewicz, Arkady P. Fiedler – to tylko niektóre sławy świata podróżniczego, które pojawią się w Pile.

  To wszystko podczas jubileuszowego X Festiwalu Nauki PWSZ w Pile, połączonego z IV Wielkopolskim Festiwalem Kultur i Podróży „ToTuToTam”.

  Przed nami m.in.: wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej „Przez Mongolskie bezdroża”; opowieści o polskiej żegludze światowego formatu, o wyprawie maluchem przez Afrykę, o pobycie w polskiej stacji badawczej na Antarktyce; o Madagaskarze i szamanach Mongolii; o Mustangu – buddyjskim sercu Himalajów…

  Nie zabraknie także warsztatów – „Artystycznie – w stylu meksykańskim” oraz ogólnopolskich konkursów z wartościowymi nagrodami – konkursu fotograficznego i na najlepszą prezentację podróżniczą.

  W programie przede wszystkim jednak spotkania z wielkimi osobowościami świata podróżniczego m.in. z:
  •    kapitanem KRZYSZTOFEM BARANOWSKIM – kapitanem jachtowym, dziennikarzem, pierwszym Polakiem, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską, założycielem i prowadzącym Szkoły pod Żaglami na żaglowcu STS „Pogoria”; autorem kilkunastu książek.
  •    TOMKIEM MICHNIEWICZEM – autorem programu “Inny świat”, audycji “Reszta świata” w Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice”, redaktorem naczelnym serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. laureatem czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowanym do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.
  •    ARKADYM PAWŁEM FIEDLEREM – pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze, organizatorem wypraw samochodowych do Namibii, Botswany i Zambii, który rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych rodu Fiedlerów.

  Dlatego już teraz warto zarezerwować sobie czas od 4 do 9 kwietnia, aby spotkać się na terenie kampusu akademickiego PWSZ w Pile.

  Do zobaczenia!

  Organizatorzy:
  - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile
  - Klub Globtroterów „ToTuToTam”
  - Stowarzyszenie „Czysty świat”

  Szczegóły na: www.festiwal.pwsz.pila.pl

  Aleksandra Fabiszak
  PWSZ w Pile