Podróżnicy światowej czołówki zawitają do PWSZ w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Podróżnicy światowej czołówki zawitają do PWSZ w Pile

podroznicy_swiatowej
Kapitan Krzysztof Baranowski, Tomek Michniewicz, Arkady P. Fiedler – to tylko niektóre sławy świata podróżniczego, które pojawią się w Pile.

To wszystko podczas jubileuszowego X Festiwalu Nauki PWSZ w Pile, połączonego z IV Wielkopolskim Festiwalem Kultur i Podróży „ToTuToTam”.

Przed nami m.in.: wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej „Przez Mongolskie bezdroża”; opowieści o polskiej żegludze światowego formatu, o wyprawie maluchem przez Afrykę, o pobycie w polskiej stacji badawczej na Antarktyce; o Madagaskarze i szamanach Mongolii; o Mustangu – buddyjskim sercu Himalajów…

Nie zabraknie także warsztatów – „Artystycznie – w stylu meksykańskim” oraz ogólnopolskich konkursów z wartościowymi nagrodami – konkursu fotograficznego i na najlepszą prezentację podróżniczą.

W programie przede wszystkim jednak spotkania z wielkimi osobowościami świata podróżniczego m.in. z:
•    kapitanem KRZYSZTOFEM BARANOWSKIM – kapitanem jachtowym, dziennikarzem, pierwszym Polakiem, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską, założycielem i prowadzącym Szkoły pod Żaglami na żaglowcu STS „Pogoria”; autorem kilkunastu książek.
•    TOMKIEM MICHNIEWICZEM – autorem programu “Inny świat”, audycji “Reszta świata” w Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice”, redaktorem naczelnym serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. laureatem czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowanym do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.
•    ARKADYM PAWŁEM FIEDLEREM – pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze, organizatorem wypraw samochodowych do Namibii, Botswany i Zambii, który rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych rodu Fiedlerów.

Dlatego już teraz warto zarezerwować sobie czas od 4 do 9 kwietnia, aby spotkać się na terenie kampusu akademickiego PWSZ w Pile.

Do zobaczenia!

Organizatorzy:
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile
- Klub Globtroterów „ToTuToTam”
- Stowarzyszenie „Czysty świat”

Szczegóły na: www.festiwal.pwsz.pila.pl

Aleksandra Fabiszak
PWSZ w Pile