Podsumowanie jesieni w wykonaniu juniorów młodszych Klubu Piłkarskiego Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Podsumowanie jesieni w wykonaniu juniorów młodszych Klubu Piłkarskiego Piła

  podsumowanie_jesieni

  - Jeśli jest zawodnik, który chce się spróbować na poziomie ligi wojewódzkiej, to drzwi są dla niego otwarte – zachęca trener Karol Skiba. W naszym cyklu podsumowań jesieni drużyn Klubu Piłkarskiego Piła, czas na juniorów młodszych. Ekipa trenera Skiby zajmuje czwarte miejsce w Lidze Wojewódzkiej, ustępując jedynie drużynom z Wronek i Poznania.    

  W naszych dotychczasowych podsumowaniach o wynikach i pozycji w tabeli drużyn seniora i juniora starszego padało określenie: bardzo dobrze! Podobnie można powiedzieć o sytuacji juniorów młodszych. 15 pkt w 9 meczach rundy jesiennej, bramki 13-17 i pozycja w tabeli ustępująca jedynie Błękitnym Wronki, Polonii Poznań i Koziołkowi Poznań. Za plecami KP takie uznane marki jak UKS AP Reissa Poznań czy Nielba Wągrowiec. Podsumowując rundę trzeba pamiętać, że trzynastu graczy z dotychczasowej kadry trenera Karola Skiby zakończyło wiek juniora młodszego i zasilili drużynę juniora starszego prowadzoną przez Tomasza Kowalskiego. Nie było innego wyjścia jak budować zespół prawie od podstaw.

  - Przed nami był duży nabór, który okazał się być bardzo owocny. Kadra zespołu od początku rozgrywek liczyła dwadzieścia osób – wyjaśnia Karol Skiba. Czasu na zgranie nie było zbyt wiele, to i początek rundy nie był imponujący. Jednak z każdym treningiem i meczem zespół rósł w oczach i gra była coraz lepsza. - Staramy się zbudować ten zespół, aby był jednością. Takie zasady (zawodnikom – przyp. red.) wpajamy od początku. Nie ukrywamy, że wszystko jest oparte na ciężkiej pracy. Trenujemy bardzo rzetelnie i sumiennie cztery razy w tygodniu i efektem tej pracy jest dzisiejszy wynik w tabeli – kwituje Karol Skiba.

  Wciąż w tym zespole drzemią spore możliwości. Jednak jak dodaje trener cel sportowy w postaci miejsca w tabeli nie jest najistotniejszy. Najważniejszy jest rozwój drużyny i rozwój indywidulny piłkarzy w niej grających. Owocowało to również występem kilku graczy, jeszcze w tej rundzie, w drużynie juniora starszego. Co jeszcze dodatkowo ważne do teamu juniora młodszego coraz głośniej zaczynają już pukać młodsze roczniki z drużyny trampkarza Akademii KP Piła. – W tej rundzie zadebiutowało dwóch zawodników, chociaż nie ukrywam, że dałbym jeszcze szansę dwóm czy trzem chłopcom – podkreśla trener.

  Najwięcej bramek w rundzie jesiennej ustrzelili Michał Gabrysiak (5) i Jakub Wyrobek (4). Ich celne strzały to ponad połowa zdobyczy całej drużyny. Pomagał im w tym bezapelacyjnie najlepszy asystent w drużynie Hubert Pietrus. Pięciokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki rywala.

  Na naszym kanale na youtube znajdziecie całą rozmowę z trenerem Karolem Skibą, który podsumowuje rundę jesienną sezonu 2020/2021. Poniżej prezentujemy ligowe wyniki i garść statystyk przygotowane przez Macieja Reinke.

  RUNDA JESIENNA:
  KS Polonia Poznań – KP Piła 6:0
  Grom Plewiska – KP Piła 1:2 (Lorenc, Gabrysiak)
  KP Piła – Koziołek Poznań 1:2 (Wyrobek)
  Błękitni Wronki – KP Piła 4:0
  KP Piła – Przemysław Poznań 4:0 (2x Wyrobek, Kuziora, Grochowski)
  Orły Pniewy – KP Piła 2:1 (Gabrysiak)
  KP Piła – Nielba Wągrowiec 1:0 (Gabrysiak)
  KP Piła – AP Reissa II Poznań 1:0 (Gabrysiak)
  UKS AP Reissa Poznań – KP Piła 2:3 (Wyrobek, Pietrus, Gabrysiak)

  Występy:
  L.P.    Nazwisko Imię    Liczba występów
  1.    Gabrysiak Michał    9
  2.    Jagoda Dominik    9
  3.    Kuziora Dominik    9
  4.    Maciejski Jakub    9
  5.    Pietrus Hubert    9
  6.    Chlebek Marcin    8
  7.    Grudzień Konrad    8
  8.    Kondej Michał    8
  9.    Palicki Kacper    8
  10.    Stasiak Jan    8
  11.    Wyrobek Jakub    8

  Gole:
  L.P.    Nazwisko Imię    Liczba goli
  1.    Gabrysiak Michał    5
  2.    Wyrobek Jakub    4
  3.    Grochowski Kamil    1
  4.    Kuziora Domink    1
  5.    Lorenc Michał    1
  6.    Pietrus Hubert    1

  Asysty
  L.P.         Nazwisko Imię    Liczba asyst
  1.         Pietrus Hubert    5
  2.         Gabrysiak Michał    2
  3.         Maciejski Jakub    1
  4.         Wyrobek Jakub    1

  Źródło: Klub Piłkarski Piła