Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu pilskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu pilskiego

  podsumowanie_swiatecznego

  Wzmożone działania, większa ilość policyjnych patroli oraz dbanie o bezpieczeństwo w miejscach natężonego ruchu pojazdów odniosło pozytywny skutek. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku w naszym regionie. W trakcie prowadzonych działań policjanci przebadali blisko 450 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Funkcjonariusze prowadząc kontrolę stanu trzeźwości wyeliminowali z dróg 5 osób, które prowadziły swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich w niedzielę wieczorem doprowadził do kolizji. 27-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu stracił kontrolę nad samochodem i dachował. W wyniku zdarzenia został przewieziony do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Z uwagi na duże natężenie ruchu policjanci prowadzili swoje działania nie tylko w rejonie cmentarzy. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariusze sprawdzali sposób poruszania się kierowców. Podczas minionego weekendu policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń, z czego blisko 150 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Dodatkowo mundurowi wyciągnęli konsekwencje wobec 4 kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do poruszania się pojazdami.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile