Podszywały się pod wolontariuszki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Podszywały się pod wolontariuszki

  podszywaly_sie

  Pilscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące fałszywych wolontariuszek, które w weekend zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki. Funkcjonariusze zajęli się sprawą, która została opisana również przez media internetowe. Już następnego dnia personali dwóch młodych osób były znane policjantom.

  W niedzielę 15 listopada br. policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch nieletnich, które na jednym z pilskich osiedli zbierały pieniądze dla chorej dziewczynki – Hani Łączkowskiej. Bardzo młody wiek oraz brak indentyfikatorów i puszek wzbudziły podejrzenia mężczyzny, który został poproszony o wpłatę. Kiedy ten zapytał o szczegóły zbiórki, nieletnie uciekły. Chcąc przestrzec inne osoby przed oszustkami o zdarzeniu mężczyzna poinformował lokalne media.

  Wyjaśnianiem sprawy zajęli się fukncjonariusze Referatu ds. Przestępczości Kryminalnej, Patologii i Nieletnich, którzy ustalili dane personalne dziewczynek. Okazało się jednak, że zanim policjanci zapukali do mieszkań nieletnich, jedna z nich wraz z opiekunem stawiła się w pilskiej jednostce. Rodzic 9-latki zobaczył wizerunek córki w internecie, dlatego natychmiast chciał wyjaśnić sprawę. Dziewczynka przyznała, że wraz z koleżanką zbierały pieniądze, jednocześnie nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania.

  We wtorek, 17 listopada br. policjanci będą prowadzili czynności z rodzicami oraz 12-latką, która także udawała wolontariuszkę. Zebrane w sprawie materiały trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Pile.

  mł. asp. Jędrzej Panglisz
  KPP w Pile