Podwójnie złoty Kamil

W Toruniu, na stadionie miejskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, w których z powodzeniem startowali lekkoatleci pilskiej Gwardii, zdobywając w mieście Kopernika trzy medale. „Królem biegów długich” został Kamil Linka, zdobywając dwa złote medale w biegach długich na 3000 m i na 5000 m.

Po dwa złote medale w konkurencjach indywidualnych udało się na tej imprezie poza Kamilem wywalczyć jeszcze bardzo utalentowanej Sofii Ennaoui z Lubusza Słubice w biegach na 1500 m i 3000 m, Weronice Pyzik z LKS Znicz Biłgoraj w biegach na 5000 i 2000 m prz. oraz Dominikowi Kopeć z Agrosu Zamość w biegach na 100 m i 200 m.

Wychowanek trenera Czesława Rajewicza pierwszego dnia, w biegu na 3000 m poprowadził bieg od początku nie oddając prowadzenia do mety choć w końcówce rywale mocno naciskali, a uzyskany rezultat 8:24,48 jest jego nowym rekordem życiowym. Podobnie wyglądał bieg na 5000 m Kamil w 100 % zrealizował taktykę, jaką założyli z trenerem Rajewiczem, poprowadził bieg swoim tempem, przyspieszając na ostatnim kilometrze uciekł  rywalom, odnosząc zdecydowane zwycięstwo z rekordem życiowym 14:52,10 .

Stadion w Toruniu jest bardzo szczęśliwy dla zawodnika Gwardii, bo właśnie na tym stadionie w roku 2010 Kamil zdobył swój pierwszy medal, a był to srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 1000 m.

Trzeci medal wywalczyła dla gwardzistów Sandra Szpott, która z rekordem życiowym 4:37,17 zdobyła brązowy medal. Podopieczna trenera Romana Marciniaka startowała również w biegu na 3000 m, w którym zajęła szóste miejsce z wynikiem 10:20,33, będącym również  jej nowym rekordem życiowym.

Piąte miejsce w chodzie sportowym na 10000 m zajęła Agata Szczepaniak, z rekordem życiowym 57:04,08. Dziesiąte miejsce z wynikiem 4:23,73 zajęła sztafeta 4 x 400 m w składzie Agata Szczepaniak, Paulina Janicka, Sara Gawlak i Anna Buchajczyk. W konkursie trójskoku jedenaste miejsce z rekordem życiowym 10,92 zajęła Paulina Janicka.

Gwardia z dorobkiem 65 pkt  w klasyfikacji klubowej na  sklasyfikowanych ponad 170 klubów zajęła 14 miejsce. Z medalami zdobytymi w Toruniu lekkoatleci pilskiej Gwardii mają ich na koncie w bieżącym roku cztery, bo Kamil Linka wywalczył w marcu brązowy medal na Mistrzostwach Polski w biegu przełajowym na 6000 m juniorów.