Policjanci dbali o bezpieczeństwo pieszych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Policjanci dbali o bezpieczeństwo pieszych

Policjanci_dbali

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili 23 lutego 2016 roku na terenie miasta akcję „Piesi”. Podstawowymi założeniami zakończonych działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz skuteczna poprawa ich bezpieczeństwa.

Od wczesnych godzin porannych kilkunastu funkcjonariuszy pilskiej drogówki prowadziło na terenie miasta Piły akcję „Piesi”. Podczas realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz  prawidłowe zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść.

W trakcie realizowanych działań funkcjonariusze ujawnili 50 pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, przechodząc w miejscach niedozwolonych. Co istotne, właśnie tego rodzaju wykroczenie jest jedną z przyczyną wypadków z udziałem pieszych.

Organizatorzy zakończonej wczoraj akcji zapowiadają, że będzie ona powtarzana w bieżącym roku jeszcze wiele razy. Jednocześnie w dalszym ciągu podczas codziennej służby policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Mamy nadzieję, że  dzięki podobnym działaniom, w skuteczny sposób zwiększy się bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła