Policjanci odzyskali skradziony samochód | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Policjanci odzyskali skradziony samochód

policjanci_odzyskali

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku w ciągu dwóch dni ustalili sprawcę i odzyskali skradziony pojazd marki Fiat Panda, który stanowił ogromną wartość sentymentalną dla pokrzywdzonych.

We wtorek, 6 października bieżącego roku do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o kradzieży zaparkowanego przy lesie samochodu osobowego na drodze pomiędzy miejscowościami Bagdad oraz Glesno. Na miejscu policjanci ustalili, że podczas spaceru, kiedy starsze małżeństwo zbierało kasztany, do pojazdu wszedł nieznany im mężczyzna i wykorzystując fakt pozostawienia w pojeździe kluczyków odjechał w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu oraz sprawcy.

Szereg wykonanych czynności pozwolił ustalić, że sprawca może w dalszym ciągu przebywać na terenie gminy Wyrzysk. Zaledwie dwa dni później, dzięki zaangażowaniu policjantów oraz uzyskanych informacji funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę.

Policjanci ustalili, że mężczyzna podczas poszukiwań dokonał także kradzieży paliwa na jednej z lokalnych stacji. Ponadto sprawca sprzedał ponad 50kg kasztanów znajdujących się w bagażniku pojazdu, które zostało już zebrane przez spacerujących po lesie pokrzywdzonych.

Pojazd o wartości 4 tysięcy złotych był jedynym sposobem komunikacji oraz stanowił ogromną wartość sentymentalną dla właścicieli. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chodzieży mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile