Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w galerii handlowej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w galerii handlowej

  W niedzielę, 27 września 2015 roku, w jednym z centrów handlowych w Pile odbył się festyn, na który zostali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Opowiadali o bezpieczeństwie dzieci w ramach akcji Bezpieczna Droga do Szkoły, jak ustrzec się przed złodziejami podczas zakupów, a także znakowali rowery.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zostali zaproszeni do jednego z centrów handlowych na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Mundurowi spotkali się z dziećmi, a także rodzicami. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypominali dzieciom o elementarnych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym i podkreślili, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Policjanci wspólnie z organizatorami akcji przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek, w tym kolorowe odblaski.

  Na festynie nie zabrakło również cennych wskazówek dla osób lubiących robić zakupy. Policjanci zwrócili uwagę na metody działania sprawców kradzieży kieszonkowych. Radzili, jak chronić swoje mienie. Podkreślili, że poważną przeszkodą dla złodzieja będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni. Jeżeli włożyliśmy portfel, telefon komórkowy do reklamówki, torebki, plecaka, to pamiętajmy, by je zamykać i nosić przed sobą.

  Policjanci również przestrzegali jak odpowiednio zabezpieczyć rowery, aby nie stały się własnością złodzieja. Dodatkowo funkcjonariusze rozdawali broszury i ulotki z praktycznymi wskazówkami, a także specjalne opaski odblaskowe, aby rower był zawsze widoczny. W trosce o właścicieli jednośladów funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji „Rower na zdjęciu”, gdzie również  znakowali rowery.

  mł. asp. Żaneta Kowalska
  KPP Piła

  policjanci_rozmawiali10

  policjanci_rozmawiali12 policjanci_rozmawiali11