Policjanci z psem odnaleźli i uratowali desperata | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Policjanci z psem odnaleźli i uratowali desperata

Policjanci_z_psem_odnalezli

Zdecydowane działania policjantów z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku, a także podjęty trop przez psa służbowego zapobiegły tragedii. Funkcjonariusze odnaleźli 31-letniego mężczyznę, który mając problemy osobiste, najpierw ranił się w rękę nożem, informując konkubinę, że chce odebrać sobie życie, a następnie uciekł…

19 maja br. do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która poinformowała, że jej konkubent chce popełnić samobójstwo. Rozmówczyni dodała, że mężczyzna zadał sobie kilka ran nożem w rękę, która krwawiła i uciekł. Zrozpaczona kobieta prosiła dyżurnego o pomoc w odnalezieniu konkubenta, dodając, że znajduje się obecnie na terenie gminy Łobżenica i nie jest w stanie powiedzieć, w którym kierunku uciekł konkubent.

W związku z tą dramatyczną sytuacją dyżurny pilskiej komendy błyskawicznie skierował na miejsce policjantów z Posterunku Policji w Łobżenicy, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz przewodnika z psem służbowym z pilskiej komendy. Funkcjonariusze szczegółowo przeszukiwali obszerny teren pól. Mundurowi mieli świadomość, że liczy się każda minuta, zwłaszcza, że według zgłaszającej mężczyzna był poważnie ranny. Gdy na miejsce dotarł policjant z psem służbowym, wspólnie z funkcjonariuszami prowadzili czynności poszukiwawcze. W pewnym momencie pies podjął trop za desperatem.

Policjanci wraz z psem biegli kilkaset metrów i zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali mężczyznę, który był bardzo agresywny wobec mundurowych. Policjanci przekazali desperata służbom medycznym. 31-letni mężczyzna, mieszkaniec Piły próbował targnąć się na swoje życie, ponieważ ma problemy osobiste. Jednak szybkie i zdecydowane działania policjantów doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań mężczyzny.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. ilawa.wm.pl