Policjanci zabezpieczyli blisko 32 tys. sztuk papierosów i 8 kg tytoniu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Policjanci zabezpieczyli blisko 32 tys. sztuk papierosów i 8 kg tytoniu

Policjanci_zabezpieczyli

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko 32 tys. sztuk papierosów oraz 8 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu 64-letniemu mężczyźnie, który prowadził przestępczy proceder na terenie miasta, grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informację, że mieszkaniec Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna miał handlować papierosami na terenie miasta, a towar przechowywać w jednym z domów na terenie Piły. W związku z ustaleniami, szczegółowe informacje kryminalni przekazali swoim kolegom z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy na co dzień zajmują się tą tematyką i 31 sierpnia br. przystąpili oni do realizacji.

Funkcjonariusze weszli do ustalonego wcześniej domu przy ulicy Lelewela w Pile i zastali tam zupełnie zaskoczonego 64-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych, policjanci ujawnili podrobione papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 32 tys. sztuk papierosów oraz 8 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

64-letni mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wprowadzenie tak znacznej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 33 tys. złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile