Policjant poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierującego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Policjant poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierującego

policjant_poza_sluzba

W piątek 31 stycznia 2020 roku, w Pile, na al. Powstańców Wielkopolskich policjant pilskiego Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego będąc poza służbą zatrzymał kierującego skuterem, który był nietrzeźwy. Ponadto mężczyzna posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W miniony piątek, w godzinach popołudniowych sierż. Szymon Kochanowski będąc w czasie wolnym od służby zauważył podejrzanie zachowującego się kierującego skuterem. Gdy policjant, który jechał wspólnie ze swoją rodziną, zorientował się, że zachowanie mężczyzny może być spowodowane jego stanem nietrzeźwości bez wahania podjął czynności aby zatrzymać kierującego. Policjant okazał legitymację, a gdy poczuł wyczuwalną woń alkoholu z ust motorowerzysty zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce wsparcie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,12mg/l. Ponadto mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawca to 46-letni mieszkaniec Piły, który został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Postawa sierż. Szymona Kochanowskiego jest kolejnym dowodem na to, że praca w Policji to służba, którą pełnimy 24 godziny na dobę, a policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym. Jego błyskawiczna reakcja wpłynęła na bezpieczeństwo nie tylko samego motorowerzysty, ale przede wszystkim uchroniła innych uczestników ruchu drogowego przed tragicznymi skutkami, jakie niosą za sobą tak nieodpowiedzialni kierowcy.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile
Fot. raciborz.com