Półkolonia z MDK „Iskra” z wizytą w pilskiej Szkole Policji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Półkolonia z MDK „Iskra” z wizytą w pilskiej Szkole Policji

W minionym tygodniu, mieliśmy okazję gościć w murach Szkoły letnią półkolonię z Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile.

Dla młodzieży przygotowano zajęcia praktyczne, które mają przyczynić się w przyszłości do świadomego wstępowania w szeregi polskiej Policji. Podczas wizyty, młodzież zwiedziła Szkołę i poznała jej zaplecze dydaktyczne (sale tematyczne, obiekty sportowe, szkolną galerię sztuki, strzelnicę, obiekt symulacyjny laboratorium amfetaminy i plantacji marihuany), ale przede wszystkim uczestniczyła w specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęciach dydaktycznych.

Dla młodzieży zorganizowano zajęcia z wykładowcami Zakładu Służby Kryminalnej oraz Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych dotyczące m.in.: kryminalistyki, wyszkolenia strzeleckiego, pierwszej pomocy, taktyki i techniki interwencji, historii Policji.

Warto podkreślić, że tego typu wydarzenia mają charakter nie tylko integracyjno-edukacyjny, ale również mają na celu promocję służby w Policji, a tym samym mogą przyczynić się przyszłości do podjęcia decyzji o wyborze zawodu policjanta.

SP/Sebastian Wegner

polkolonia_z_mdk1_01

polkolonia_z_mdk1_21 polkolonia_z_mdk1_02 polkolonia_z_mdk1_03 polkolonia_z_mdk1_04 polkolonia_z_mdk1_05 polkolonia_z_mdk1_06 polkolonia_z_mdk1_07 polkolonia_z_mdk1_08 polkolonia_z_mdk1_09 polkolonia_z_mdk1_10 polkolonia_z_mdk1_11 polkolonia_z_mdk1_12 polkolonia_z_mdk1_13 polkolonia_z_mdk1_14 polkolonia_z_mdk1_15 polkolonia_z_mdk1_16 polkolonia_z_mdk1_17 polkolonia_z_mdk1_18 polkolonia_z_mdk1_19 polkolonia_z_mdk1_20