Polska – Australia w Pile. Hampel w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Polska – Australia w Pile. Hampel w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski!

1 maja o godz. 18:00 w Pile Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się z żużlowcami z Australii, która rokrocznie walczy o medale zarówno w zawodach drużynowych, jak i indywidualnych. Spotkanie w Pile będzie trzecią potyczką pomiędzy obiema reprezentacjami w ostatnich latach. W 2014 roku, podopieczni Marka Cieślaka pokonali zawodników Marka Lemona 54:39. W poprzednim sezonie obie reprezentacje spotkały się w Krakowie. Kibice byli świadkami kolejnego zwycięstwa Biało-czerwonych, tym razem w stosunku 49:41. Spotkanie w Pile będzie jednym z etapów selekcji kadry prowadzonej przez Marka Cieślaka, przed czerwcowym finałem rozgrywek Speedway of Nations.

23 kwietnia w budynku MOSiR odbyła się konferencja prasowa dotycząca meczu Polska – Australia, który odbędzie się 1 maja 2018 na stadionie pilskiej Polonii. Swoją obecnością zaszczycili: Beata Dudzińska – zastępca prezydenta Piły, Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego, Honorowy Patron Meczów Żużlowej Reprezentacji Polski, Karol Lejman – prezes zarządu One Sport Sp. z o.o – organizatora cyklu Speedway Euro Championship, Piotr Szymański – Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Tomasz Żentkowski – Wiceprezes Klubu Żużlowego Polonia Piła oraz Jarosław Hampel – kapitan Żużlowej Reprezentacji Polski.

- W tym roku okres przygotowawczy do imprezy docelowej (Monster Energy FIM Speedway of Nations) jest dosyć krótki – odbędzie się 8 i 9 czerwca. Stąd też miesiąc maj będzie pracowity, tak aby poprzez mecze reprezentacji udało wyłonić najlepszych na tą imprezę. Skład podany przez trenera Marka Cieślaka na zawody w Pile świadczy, że jest kilku poważnych kandydatów, aby o ten nowy tytuł walczyć w czerwcu, podczas zawodów we Wrocławiu. Cieszymy się, że możemy pojawić się w Pile, na torze wychowanka pilskiej Polonii – Jarka Hampela, który poprowadzi reprezentację do zwycięstwa z trudnym rywalem. Mam nadzieję, że zapewnimy wszystkim wiele sportowych emocji – mówi Karol Lejman, prezes One Sport.

- Jeszcze w Pile kibice nie ochłonęli po finale Złotego Kasku, gdzie to wychowanek Polonii, Jarosław Hampel wygrał te zawody, a tu przed nami 1 maja kolejne wydarzenie z udziałem Reprezentacji Polski. Chcemy aby Piła kojarzyła się z sukcesami i liczymy na sukces naszych żużlowych kadrowiczów. Liczymy na wsparcie naszych żużlowców przez kibiców, a po meczu mam nadzieję, że będziemy świętować w Parku na Wyspie podczas majówki – dodaje Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Majowe starcie, nie bez powodu określane jest mianem „starcia tytanów”. Po obu stronach barykady mamy wielu medalistów mistrzostw świata, a obie reprezentacje mogą pochwalić się medalami Drużynowego Pucharu Świata. Podczas konferencji prasowej zaprezentowany został skład Reprezentacji Polski oraz Reprezentacji Australii, a także poinformowano o wprowadzeniu kolejnego, już czwartego zawodnika do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Tą osobą jest wychowanek Polonii Piła, dwukrotny wicemistrz świata Jarosław Hampel, który dołącza tym samym do Andrzeja Huszczy, Pawła Waloszka i Jerzego Szczakiela.

- To bardzo miłe wyróżnienie i ogromny zaszczyt. Nie spodziewałem się tego. Wiele lat jestem w Żużlowej Reprezentacji Polski, z którą odniosłem wiele sukcesów. Mecz Polska – Australia będzie kolejnym, bardzo emocjonującym spotkaniem. Wspólnie z kolegami zrobimy wszystko, aby wiele emocji sportowych dostarczyć kibicom. Mnie w Pile jeździ się dobrze, i z tego co wiem, to kolegom również. Skład Australii wydaje się silny i o to właśnie chodzi, aby sprawdzić się na tle silnej drużyny. Liczę, że przy pełnych trybunach będziemy w stanie pokazać dobry żużel i ten mecz wygrać. Zdajemy sobie sprawę jakie zawody czekają nas w czerwcu i każdy z nas chce reprezentować kraj podczas tych zawodów. Jednak dziś skupiamy się na meczu z Australią – mówi Jarosław Hampel, kapitan Żużlowej Reprezentacji Polski.

Marek Cieślak na towarzyski mecz powołał najsilniejszy skład – czwórkę uczestników Grand Prix – Przemysława Pawlickiego, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego i Bartosza Zmarzlika oraz dwóch medalistów cyklu Grand Prix – Krzysztofa Kasprzaka i Jarosława Hampela. Trener rywali Mark Lemon powołał m.in. obecnego mistrza świata Jasona Doyle’a.

Na konferencji prasowej poinformowano o podjęciu współpracy pomiędzy Żużlową Reprezentacją Polski a fundacją „Niepodległa”. Współpraca związana jest z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji w namiotach „Niepodległej”, w miasteczkach kibica będą czekać na wszystkich kibiców ciekawe atrakcje. Honorowy Patronat Meczów Żużlowej Reprezentacji Polski objął po raz kolejny Ryszard Czarnecki, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Mecze towarzyskie, tak jak ten w Pile są ważne, aby dobrze przygotować się do czerwcowych zawodów, które odbędą się w nowej formie – par. Rywalizacja z ekipą Australii na pewno będzie pożyteczna dla naszych zawodników, ale również dla kibiców. Pamiętam datę 10 października 1999 roku, kiedy Polonia pokonała zespół z Wrocławia, którego to ja byłem prezesem i została Drużynowym Mistrzem Polski. Bardzo fajnie, że kibice obejrzą ciekawe zawody. Dobrze, że reprezentacja ma szansę pokazywać się w mniejszych ośrodkach, gdzie nie ma Ekstraligi. Przy okazji meczu w Pile zapowiadam mały prezent –każdy z kibiców otrzyma darmowy mini program zawodów. Myślę, że będzie to świetny start, wyjątkowego sezonu dla Biało-czerwonych – informuje Ryszard Czarnecki, honorowy patron spotkań Żużlowej Reprezentacji Polski.

Kolejne mecze Reprezentacji Polski odbędą się 13 maja w Częstochowie oraz 31 maja w Poznaniu.

Skład reprezentacji Australii:
1. Jason Doyle
2. Nick Morris
3. Max Fricke
4. Chris Holder
5. Rohan Tungate
6. Sam Masters

Skład Żużlowej Reprezentacji Polski
9. Jarosław Hampel
10. Przemysław Pawlicki
11. Patryk Dudek
12. Krzysztof Kasprzak
13. Maciej Janowski
14. Bartosz Zmarzlik

Trwa sprzedaż biletów na mecz Polska – Australia. Wejściówki będą do nabycia za pomocą portalu ebilet.pl oraz w siedzibie klubu Polonia Piła, przy ulicy Bydgoskiej 1.

Ceny biletów:
Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy – 20 zł (młodzież szkolna z ważną legitymacją, studenci do 26 roku życia, kobiety, emeryci powyżej 65 roku życia, renciści)
Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Sebastian Daukszewicz

polska_australia_w_pile00

polska_australia_w_pile13 polska_australia_w_pile01 polska_australia_w_pile02 polska_australia_w_pile03 polska_australia_w_pile04 polska_australia_w_pile05 polska_australia_w_pile06 polska_australia_w_pile07 polska_australia_w_pile08 polska_australia_w_pile09 polska_australia_w_pile10 polska_australia_w_pile11 polska_australia_w_pile12