Porzucek o centralnym dofinansowaniu do zakupu wozów strażackich dla OSP w naszym regionie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Porzucek o centralnym dofinansowaniu do zakupu wozów strażackich dla OSP w naszym regionie

Rząd nie rezygnuje z programu modernizacji służb mundurowych. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej stanowią niezbędny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 15 kwietnia w Biurze Prawa i Sprawiedliwości w Pile poseł Marcin Porzucek zapewnił druhów z północnej Wielkopolski, że dostaną dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczego potrzebnego do codziennej pracy.

- Otrzymaliśmy listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu, które dostaną dofinansowanie do zakupu wozu strażackiego. Są to OSP Szydłowo, OSP Wysoka i OSP Kruszewo – jeśli chodzi o powiat pilski. W całej Wielkopolsce jest to 30 OSP, a w skali kraju 500 OSP, które dostaną dofinansowanie do zakupu nowych pojazdów. Mam nadzieję, że wkrótce ruszą przetargi. W wielu miejscach będzie to rewolucja i mam nadzieję, że do końca roku te pojazdy trafią do jednostek OSP. Także rozmawiamy, aby pojazdy które swoje odsłużyły w PSP były przekazywane dla strażaków ochotników - mówi Marcin Porzucek, Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dofinansowanie zakupu wozów strażackich dla OSP ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli.

Podczas konferencji poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek poinformował też o tym, że listy PiS do parlamentu europejskiego zostały zarejestrowane. Wszystko wskazuje na to, że Marcin Porzucek (nr 6 na liście PiS) będzie jedynym kandydatem  z północnej  Wielkopolski, który ma realne szanse, aby uzyskać mandat do  Parlamentu Europejskiego. Tak wynika z ostatnich  sondaży.

Z ostatniej chwili. Wiemy, że jednak poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek nie będzie jedynym kandydatem z północnej Wielkopolski, bowiem na wielkopolskiej liście Kukiz’15 na drugim miejscu znalazł się poseł Błażej Parda z Piły.

(SE)

porzucek_o_centralnym1_01

porzucek_o_centralnym1_03 porzucek_o_centralnym1_02