Poseł Błażej Parda numerem dwa na liście PSL Koalicja Polska | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Poseł Błażej Parda numerem dwa na liście PSL Koalicja Polska

  Już wszystko jasne. Przynajmniej, jeśli chodzi o dalsze losy polityczne pilskiego posła Błażeja Pardy z Kukiz’15. Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło, że w jesiennych wyborach połączy swoje siły z ugrupowaniem Pawła Kukiza. I to właśnie los pilskiego posła do końca nie był jasny. Dziś już wiemy, że Błażej Parda, który był wierny na scenie politycznej przez cztery lata Pawłowi Kukizowi, wystartuje w zbliżających wyborach do Sejmu z numerem 2 w pilskim okręgu wyborczym z listy PSL Koalicja Polska.

  - Mam nadzieję, że wyborcy, którzy na mnie głosowali cztery lata temu, dalej uważają -obserwując moją pracę w parlamencie i poza nim – że nie był to głos zmarnowany. Dzisiaj na ulicy i przez media społecznościowe wiele osób pyta mnie czy wystartuję w wyborach, czy też nie? Co dalej? Chciałbym poinformować, że wystartuję w wyborach parlamentarnych. Było sporo propozycji z różnych ugrupowań politycznych. Odrzuciłem tą opcję. Uważam, że powinniśmy iść z tym programem, z którym szliśmy, a który się nie zmienił. Miałem też propozycje z różnych regionów kraju, m.in. oferowano mi „jedynkę” w Szczecinie. Ale zrezygnowałem z niej na rzecz 2. miejsca w regionie pilskim, na liście łącznej Kukiz’15 PSL Koalicja Polska. Tutaj startowałem i tutaj chcę się też ponownie sprawdzić, czy rzeczywiście jestem pozytywnie oceniany i moje działania. Jak Państwo wiedzą PSL zaakceptował nasze postulaty, które są bardzo pozytywne – mówi poseł Błażej Parda z KUKIZ’15. - W 2015 roku Paweł Kukiz mówił, ja zresztą też, że będziemy współpracować z każdym, kto będzie chciał zmienić ten system. Nie było chętnego. Skoro PSL jest w stanie poprzeć ustawę antykorupcyjną, ustawy związane z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku, zmieniające ordynację wyborczą czy emeryturę bez podatku. To my zgadzamy się na tą współpracę, bo to jest to, na czym najbardziej nam zależy. Gdyby zależało nam na stołkach, to najwygodniej byłoby nam wejść w koalicję z PiS, a PSL-owi z PO, i zapewne większość dostałaby się do Sejmu. To jest trudniejsza droga, ale za nią kryje się idea, kryją się pomysły, które zamierzamy zrealizować w kolejnej kadencji. Lokalnie już udało nam się parę rzeczy zrobić, a mam nadzieję, że w przyszłej kadencji jeszcze więcej się uda – puentuje poseł ziemi pilskiej Parda.

  Podczas spotkania z dziennikarzami pilski Poseł Kukiz’15 podsumował swoją pierwszą kadencję w parlamencie. Błażej Parda zasiada m.in. w Komisji Finansów Publicznych oraz w Komisji Gospodarki i Rozwoju. Wspomniał także o sukcesach: m.in. o obniżeniu podatku VAT na ubranka dziecięce, na ebooki i audiobooki, zwiększenia ulgi na dojazdy do pracy. Lokalnie dla posła Pardy najważniejsze były jego poprawki odnośnie dróg S10 i S10, które składał od 2015 r. Od tego roku składał również poprawki odnośnie remontu al. Niepodległości w Pile. Nie ma całej drogi, ale już wyremontowano jej fragment. Poseł Parda także zastąpił Marka Jakubika w komisji śledczej ds. VAT.

  Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 13 października

  (SE)

  posel_parda_na_liscie1_01

  posel_parda_na_liscie1_04 posel_parda_na_liscie1_02 posel_parda_na_liscie1_03