Poseł Parda apeluje o powstrzymanie podwyżki cen paliwa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Poseł Parda apeluje o powstrzymanie podwyżki cen paliwa

Prawo i Sprawiedliwość po cichu próbuje podnieść ceny paliw o 10 groszy na litrze, czyli zrealizować to, co próbował parę miesięcy temu. 14 maja w okolicy stacji benzynowej w Pile odbyła się konferencja prasowa posła Błażeja Łukasza Pardy (Kukiz’15), który informuje, że projekt Benzyna Plus powraca.

- Temat ważny, bo dotyczy każdej firmy, każdego człowieka, chodzi o podwyżkę ceny paliwa, która jest proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość. W czwartek odbyło się pierwsze czytanie haniebnej ustawy, podnoszącej cenę paliwa o 10 groszy. Cenę za litr w ponad połowie stanowią ukryte podatki. Tak więc, za każde 100 zł wydane na stacji, troszkę ponad 50 zł zasila budżet centralny. Rok temu był podobny projekt, ale chcieli podwyższyć ceny paliwa o 25 groszy, a dzięki obywatelom, informacjom, apelom medialnym udało się powstrzymać prace legislacyjne. Liczmy, że podobnie będzie teraz i uda nam się zablokować ten projekt. Przypomnę podniesienie ceny paliwa spowoduje wzrost cen innych produktów, żywności. Już dzisiaj 53% co płacimy na stacji benzynowej to są podatki. Stąd nasz Apel – Prawo i Sprawiedliwość nie idźcie tą drogą. Powstrzymajmy podwyżkę cen paliwa, tym bardziej, że pan poseł Jarosław Kaczyński, z takim oto karnistrem informował ludzi, że połowa ceny to są podatki. Wtedy nie namawiał do podwyższania, ale do obniżenia cen paliwa na stacji benzynowej. Mamy nadzieję, że u rządzących jeszcze torchę rozsądku pozostało i ta opłata zostanie powstrzymana - mówi Błażej Parda, poseł Kukiz’15.

Czemu ma służyć tak drastyczne podniesienie ceny paliw? Jak podaje portal money.pl, zdecydowana większość z tego, co dopłacimy na stacji benzynowej, bo aż 85% zostanie przekazana na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. 15% procent pójdzie na konto Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, który ma być źródłem finansowania projektów związanych z paliwami alternatywnymi oraz samochodami elektrycznymi. Fundusz ten nie został jeszcze powołany. Duża część pieniędzy pozyskanych na podwyżce ceny paliw ma zostać przekazana na walkę ze smogiem.

(SE)

posel_parda_apeluje00

posel_parda_apeluje08 posel_parda_apeluje01 posel_parda_apeluje02 posel_parda_apeluje03 posel_parda_apeluje04 posel_parda_apeluje05 posel_parda_apeluje06 posel_parda_apeluje07