Poseł Parda o cicho uciekających milionach z kieszeni podatników | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Poseł Parda o cicho uciekających milionach z kieszeni podatników

Przygotowanie projektów obniżających uposażenia posłów i senatorów o 20 procent zapowiedział w ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. 9 kwietnia do tego tematu na konferencji prasowej odniósł się poseł Kukiz’15 Błażej Parda, według którego po cichu uciekają miliony podatników. W ciągu kadencji jest to kwota 200 milionów złotych.

- Usłyszeliśmy nie tak dawno, że była pani premier Beata Szydło półtora miliona złotych wydała na nagrody dla swoich ministrów w 2017 roku i uważam to za skandaliczne. Jednak tego typu zachowania były też po stronie Platformy Obywatelskiej gdy rządzili. Jakim prawem Platforma Obywatelska wytyka coś PiS-owi, a PiS Platformie? To jakby kocioł przyganiał garnkowi. Okazuje się, że jest to koalicja polityczna, która trwa od 13 lat. Nasze projekty ustaw, które wiązały się m.in. z obniżeniem wynagrodzenia dla parlamentarzystów, czy podniesieniem posłom kwoty wolnej od podatku, ale także z innymi tematami są odrzucane – ręka w rękę przez pozostałe partie polityczne – mówi poseł ziemi pilskiej Błażej Parda z Kukiz’15. – Będziemy mówić teraz o ogromnych pieniądzach, o tych cicho uciekających milionach. Chodzi o subwencje partyjne. Sam PiS to 72 miliony złotych w ciągu jednej kadencji, Platforma Obywatelska ponad 60 milionów. Podobnie nawet te mniejsze partie, które nie dostały się do Sejmu tak jak partia Razem to jest 9 milionów złotych przez całą kadencję. Są to prawdziwe i potężne pieniądze wydawane na bzdury, wydawane na drogie luksusowe garnitury, cygara i wina. Apeluję, aby nasi lokalni politycy, samorządowcy, parlamentarzyści, zajęli się naprawdę ważnymi tematami, czyli dbali o nasze zdrowie, edukację.

Błażej Parda wspomniał, że jego formacja co do zasady popiera obniżenie wynagrodzeń parlamentarzystów. On sam zagłosuje za obniżeniem wynagrodzeń dla siebie i innych posłów.

(SE)

posel_parda_o_pieniadzach00

posel_parda_o_pieniadzach10 posel_parda_o_pieniadzach01 posel_parda_o_pieniadzach02 posel_parda_o_pieniadzach03 posel_parda_o_pieniadzach04 posel_parda_o_pieniadzach05 posel_parda_o_pieniadzach06 posel_parda_o_pieniadzach07 posel_parda_o_pieniadzach08 posel_parda_o_pieniadzach09