Poseł Porzucek o elektryfikacji linii kolejowej Piła – Kostrzyn i o S11 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Poseł Porzucek o elektryfikacji linii kolejowej Piła – Kostrzyn i o S11

  Kolejny krok ku elektryfikacji linii kolejowej Piła – Kostrzyn, modernizacja DK nr 11 na odcinku Podgaje-Jastrowie, sprawy bieżące – to główne tematy poniedziałkowej konferencji prasowej posła Prawa i Sprawiedliwości Marcina Porzucka.

  29 stycznia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na „Opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla prac na liniach kolejowych 18, 203 na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”. Inwestycja ma wpłynąć polepszenie komunikacji pasażerskiej i usprawnienie przewozów towarowych.

  - To dałoby nowe możliwości i pozwoliłoby, aby te pomysły, które jeszcze w roku ubiegłym się pojawiały, przyczyniły się do połączenia Piły z Berlinem. Z szynobusami byłoby to trudniej, ale gdybyśmy mieli linię elektryfikowaną byłoby znacznie prościej. Byłoby taniej i wygodniej podróżować na tej trasie. Jednak temat odnośnie tego połączenia nie wypalił. Pamiętamy jak prezydent Głowski kilkokrotnie mówił, że już prawie wszystko jest ustalone, a następnie musiał się wycofywać. Uważam, że taka inwestycja jest potrzebna i cieszę się, że do tego doszło – mówi poseł Marcin Porzucek.

  Wykonaniem studium wykonalności inwestycji zajmie się biuro projektowe TPF Sp. z o.o. Zlecenie wykona za ponad 5 milionów zł netto.

  Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. budowy S6 i S11 poseł Porzucek poinformował o tym, że 30 stycznia 2018 roku zostaną podpisane umowy na opracowania projektowe dla odcinków drogi ekspresowej S11 w północnej Wielkopolsce:

  Szczecinek – Piła dł. 73 km , Wykonawca to firma AECOM Polska Sp. z.o.o , kwota umowy to 8 250 767,43 zł brutto, termin realizacji to 50 miesięcy.

  Oborniki – Poznań (wraz z budową obwodnicy Obornik) dł. 23 km, Wykonawca AECOM Polska Sp. z.o.o , kwota umowy 3 791 284,35 zł brutto, termin realizacji to 42 miesiące.

  Przygotowania do realizacji obwodnicy Piły i Ujścia są dalszym etapie. Niebawem wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

  Na koniec konferencji poseł Porzucek odniósł się do ubiegłotygodniowej konferencji prezydenta Piły po emisji magazynu śledczego w TVP 1 i wyraził zdziwienie, że niby jego nazwisko politycznie może odpowiadać za groźby pod kierunkiem Piotra Głowskiego, czy jego rodziny. Jeśli tak jest i są konkretne zarzuty to domaga się ich ujawnienia i niech finał tej sprawy znajdzie się w sądzie.

  (SE)

  posel_porzucek01

  posel_porzucek02 posel_porzucek03