Potop Szwedzki na Dętkospływie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Potop Szwedzki na Dętkospływie

  Tej imprezy nie trzeba reklamować. Od dziewięciu lat Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile organizuje Dętkospływie rzeką Gwdą. 27 sierpnia w imprezie, która ma formę zabawy a nie rywalizacji wzięło udział ponad 40 uczestników. Tematem wiodącym tegorocznego Spływu był „Potop Szwedzki”, dlatego uczestnicy zaprezentowali podczas spływu różnorodne przebrania. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat, „dętkospływcy”.

  - Za nami dziewiąta edycja, która przebiegła w fantastycznej atmosferze i pięknej pogodzie. Uczestniczyło w niej 40 dętkospływców z różnych miast. Tematem przewodnim był Potop Szwedzki i uczestnicy postarali się przebrać w stroje z tej epoki. Główną nagrodę puchar prezydenta Piły uzyskała ekipa z Koszyc za swoje przebranie. Puchar też otrzymały ekipy z Sierakowa, Bydgoszczy i Piły. Dzisiaj był silny prąd i dlatego szybko ten dętkospływ przebiegł. Ja znam tą rzekę bardo dobrze. Ona w porównaniu z poprzednim rokiem jest wyższa o 30 cm. To spowodowało, że nurt w rzece jest mocniejszy i dętkospływcy przypłynęli na metę szybciej niż to bywało w latach poprzednich - mówi prezes OSP RW w Pile Leszek Szweda.

  Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile już się przygotowuje do jubileuszowej dziesiątej edycji tej imprezy oraz do dwudziestej rocznicy powstania OSP w Pile. Atrakcji z tej okazji nie zabraknie.

  Sebastian Daukszewicz
  Foto: Nikola Homan

  potop_szwedzki_na_detkosplywie01

  potop_szwedzki_na_detkosplywie02 potop_szwedzki_na_detkosplywie03 potop_szwedzki_na_detkosplywie04 potop_szwedzki_na_detkosplywie05 potop_szwedzki_na_detkosplywie06 potop_szwedzki_na_detkosplywie07 potop_szwedzki_na_detkosplywie08 potop_szwedzki_na_detkosplywie09 potop_szwedzki_na_detkosplywie10 potop_szwedzki_na_detkosplywie11 potop_szwedzki_na_detkosplywie12 potop_szwedzki_na_detkosplywie13 potop_szwedzki_na_detkosplywie14 potop_szwedzki_na_detkosplywie15 potop_szwedzki_na_detkosplywie16 potop_szwedzki_na_detkosplywie17 potop_szwedzki_na_detkosplywie18 potop_szwedzki_na_detkosplywie19 potop_szwedzki_na_detkosplywie20 potop_szwedzki_na_detkosplywie21 potop_szwedzki_na_detkosplywie22 potop_szwedzki_na_detkosplywie23 potop_szwedzki_na_detkosplywie24 potop_szwedzki_na_detkosplywie25 potop_szwedzki_na_detkosplywie26 potop_szwedzki_na_detkosplywie27 potop_szwedzki_na_detkosplywie28 potop_szwedzki_na_detkosplywie29 potop_szwedzki_na_detkosplywie30 potop_szwedzki_na_detkosplywie31 potop_szwedzki_na_detkosplywie32 potop_szwedzki_na_detkosplywie33 potop_szwedzki_na_detkosplywie34 potop_szwedzki_na_detkosplywie35 potop_szwedzki_na_detkosplywie36 potop_szwedzki_na_detkosplywie37 potop_szwedzki_na_detkosplywie38 potop_szwedzki_na_detkosplywie39 potop_szwedzki_na_detkosplywie40 potop_szwedzki_na_detkosplywie41 potop_szwedzki_na_detkosplywie42 potop_szwedzki_na_detkosplywie43 potop_szwedzki_na_detkosplywie44 potop_szwedzki_na_detkosplywie45 potop_szwedzki_na_detkosplywie46 potop_szwedzki_na_detkosplywie47 potop_szwedzki_na_detkosplywie48 potop_szwedzki_na_detkosplywie49 potop_szwedzki_na_detkosplywie50 potop_szwedzki_na_detkosplywie51