Powiat pilski. Drzewo zabrało kolejne życie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Powiat pilski. Drzewo zabrało kolejne życie

  17 października 2021 roku o godzinie 19:56 dyżurny Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Pile przyjął zgłoszenie z Centrum powiadamiania Ratownictwa w Poznaniu o wypadku samochodu osobowego, który uderzył w drzewo na drodze pomiędzy miejscowościami Dębno a Ferdynandowo, poszkodowane są dwie osoby.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo, jedna z osób poszkodowanych, przytomna, znajduje się obok pojazdu a druga , nieprzytomna, znajduje się nadal w pojeździe.

  Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie przytomnej oraz ewakuacji z pojazdu i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osoby nieprzytomnej. Poszkodowani zostali przekazani przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon jednej z nich, druga została przewieziona do szpitala.

  W działaniach trwających  sześć i pół godziny udział brały dwa zastępy OSP KSRG z Łobżenicy, zastęp z JRG 2 w Pile, Grupa Operacyjna KP PSP w Pile, zastęp z JRG Nakło nad Notecią, zastęp z OSP KSRG Witosław, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Prokurator oraz pomoc drogowa.

  Opracowanie oraz zdjęcia: asp. Dominik Wróbel – Kowalski
  KP PSP w Pile

  powiat_pilski_drzewo_zabralo1_01

  powiat_pilski_drzewo_zabralo1_03 powiat_pilski_drzewo_zabralo1_02