Powiat pilski. Zatrzymano siedmiu nietrzeźwych kierujących | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Powiat pilski. Zatrzymano siedmiu nietrzeźwych kierujących

  powiat_pilski_zatrzymano

  Działania prowadzone przez policjantów z pilskiej drogówki podczas długiego weekendu majowego pozwoliły ujawnić ponad 280 wykroczeń drogowych. Większość z nich dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości. Ponadto wczorajsza akcja „trzeźwy poranek” doprowadziła do zatrzymania 7 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich na widok policyjnego radiowozu zaczął jechać pod prąd. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych doprowadziła do jego zatrzymania.

  Funkcjonariusze pilskiej jednostki podczas długiego weekendu majowego prowadzili działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. Okres ten minął bez poważniejszych zdarzań. Mimo tego, funkcjonariusze ujawnili ponad 280 wykroczeń, większość z nich, bo aż 240 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierujących straciło swoje uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli drogowych mundurowi zatrzymali również 16 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

  Majówkowe działania zakończyły się wczorajszą akcją „trzeźwy poranek”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z zaledwie cztery godziny zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Byli to mężczyźni w wieku od 24 do 72 lat. Jeden z nich, 41-letni mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął poruszać się niezgodnie z obowiązującym kierunkiem jazdy. Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów pozwoliło zatrzymać mężczyznę, który jak się później okazało w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu.

  Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale konsekwencje jakie może za sobą nieść jazda na podwójnym gazie mogą być o wiele bardziej tragiczne. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku, rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

  sierż. Magdalena Szukajło
  KPP w Pile