Powiat Złotowski. Łąkie – pożar budynku mieszkalnego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Powiat Złotowski. Łąkie – pożar budynku mieszkalnego

1 stycznia w godzinach rannych w miejscowości Łąkie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Łąkach, Lipce, Osowie, Batorowie, Zakrzewie, Radawnicy, Głomsku i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Złotowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży, pożarem objęta była część poddasza nieużytkowego i dachu budynku. Mieszkańcy, po zauważeniu pożaru ewakuowali się z budynku. Na miejscu zdarzenia jedna osoba została zaopatrzona medycznie przez ratowników.

Działania strażaków polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu oraz w obronie sąsiedniej części budynku, która nie była objęta pożarem. W wyniku lokalizacji pożaru i zabezpieczeniu przed dalszym rozprzestrzenianiem, podjęto czynności ewakuacji mienia. Na miejsce zdarzenia przybyli również pracownicy Urzędu Gminy w Lipce, w celu wstępnej oceny stanu obiektów i jego mieszkańców oraz pomocy w zakresie zapewnienia lokalu zastępczego.

Budynek przekazano w stanie ugaszonym, jednocześnie nakazując dalsze nadzorowanie obiektu przez właścicieli. Dalsza możliwość użytkowania budynku będzie zależna od oceny budowlano – instalacyjnej uprawnionych instytucji. W akcji udział brało 12 pojazdów pożarniczych z 53 strażakami.

Opracował: bryg. Tomasz Manikowski
KP PSP w Złotowie

lakie_pozar1_01

lakie_pozar1_19 lakie_pozar1_02 lakie_pozar1_03 lakie_pozar1_04 lakie_pozar1_05 lakie_pozar1_06 lakie_pozar1_07 lakie_pozar1_08 lakie_pozar1_09 lakie_pozar1_10 lakie_pozar1_11 lakie_pozar1_12 lakie_pozar1_13 lakie_pozar1_14 lakie_pozar1_15 lakie_pozar1_16 lakie_pozar1_17 lakie_pozar1_18