Powiat złotowski. Zatrzymani sklepowi złodzieje | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Powiat złotowski. Zatrzymani sklepowi złodzieje

  Policjant z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Okonku zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe. Mieszkańcy powiatu koszalińskiego kradli drogie czekoladki, kawy różnych marek oraz produkty spożywcze. Na miejsce kradzieży przyjeżdżali osobowym oplem, który prowadził 30-latek pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo jak się okazało jego 40-letni kompan powinien odbywać karę 20 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Dwaj mieszkańcy powiatu koszalińskiego, usłyszeli już zarzuty kradzieży. Teraz parze złodziei grozi 5 lat więzienia.

  25 stycznia br, okoneccy kryminalni zapoznając się z treścią telegramów przesłanych przez inne jednostki policji w kraju uzyskali informację, że na terenie sąsiedniego województwa w miejscowości Szczecinek doszło do kradzieży sklepowej. Podejrzani o kradzież sklepową mężczyźni prawdopodobnie poruszali się samochodem marki Opel.

  Policjant służby kryminalnej z Komisariatu Policji w Okonku analizując przesłany telegram oraz prowadzone wcześniej postępowania, bardzo szybko wytypował lokalną placówkę handlową jednego z dyskontów, w której para złodziei mogła dokonać kolejnego przestępstwa. Policyjne doświadczenie go nie zawiodło. Kilkadziesiąt minut później pod jednym z supermarketów zauważył samochód, którym mogli poruszać się sprawcy kradzieży.

  Natychmiast zatrzymał osobowego Opla do policyjnej kontroli drogowej. Podczas legitymowania okazało się, że 30-latek siedzący za kierownicą opla posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego pasażer, który początkowo podawał dane innej osoby jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Policjant podczas przeszukania pojazdu w jego bagażniku znalazł przedmioty pochodzące z wcześniejszej kradzieży.

  Podczas dalszych czynności okazało się, że numery rejestracyjne znajdujące się na osobowym oplu pochodzą z zupełnie innego pojazdu. Ponadto samochód sprawców nie posiadał ubezpieczenia OC oraz ważnych badań technicznych.

  Para złodziei usłyszała zarzut kradzieży, dodatkowo 30-latek odpowie za prowadzenie samochodu pomimo sądowego zakazu. 40-latek po przesłuchaniu trafił prosto do jednostki penitencjarnej. Mężczyznom grozi teraz do 5 lat więzienia.

  KPP w Złotowie

  zatrzymani_sklepowi

  zatrzymani_sklepowi_02