Powstał film, który przybliża historię osiedla Koszyce | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Powstał film, który przybliża historię osiedla Koszyce

Z okazji 10 rocznicy działania Rady Osiedla Koszyce w Pile powstał film pt. „Osiedle Koszyce Dawniej i Dzisiaj”. Film, który można obejrzeć na YouTube przedstawia historię osiedla Koszyce począwszy od wybudowania młyna na strumieniu, poprzez założenie folwarku i powstanie pomiędzy nimi osady, której największy rozwój przypadł na lata 30. i 40. XX w.

W filmie poznajemy też dzieje kilku charakterystycznych obiektów m.in. gospody Pod Zielonym Wieńcem, domu do pobierania opłat za przejazd drogą w kierunku Wałcza, strumienia w pobliżu ul. Koszyckiej pełniącego rolę granicy państwowej i administracyjnej oraz elektrowni wodnej na Gwdzie. Znajdziemy tutaj również informacje o nieistniejącym już Muzeum Wyzwolenia Miasta Piły oraz o rezerwatach przyrody Kuźnik i Nietoperze w Starym Browarze.

Pomysł i przygotowanie filmu: Sebastian Daukszewicz. Scenariusz i prowadzenie: Maciej Usurski (kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile). Ujęcia z powietrza: Sławomir Nakoneczny. Zdjęcia i montaż: Jakub Wicher (TobieTworze.pl).

Osiedle Koszyce Dawniej i Dzisiaj
https://www.youtube.com/watch?v=F_-lOrQss5Q&feature=share

(SE)

powstal_film_o_koszycach00

powstal_film_o_koszycach12 powstal_film_o_koszycach01 powstal_film_o_koszycach02 powstal_film_o_koszycach03 powstal_film_o_koszycach04 powstal_film_o_koszycach05 powstal_film_o_koszycach06 powstal_film_o_koszycach07 powstal_film_o_koszycach08 powstal_film_o_koszycach09 powstal_film_o_koszycach10 powstal_film_o_koszycach11