Powyborcze podsumowania. Prezydent Głowski zwołał dwie konferencje | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Powyborcze podsumowania. Prezydent Głowski zwołał dwie konferencje

Dzień po wyborach Piotr Głowski, prezydent Piły zwołał dwie konferencje prasowe. Podczas pierwszej, w której uczestniczył samodzielnie odniósł się do wyników, szczególnie tych prezydenckich oraz na terenie Piły, a także nawiązał do przyszłości. Prezydent zauważył i podkreślił, że pilscy elektorzy dali czerwoną kartkę tym wszystkim, którzy w sposób niegodny mandatariusza zachowywał się podczas kampanii, a także dużo wcześniej.

Druga konferencja miała miejsce w pięknej, stworzonej ze smakiem Dworcowej Kawiarence, na pilskim dworcu kolejowym. Piotr Głowski, prezydent Piły – który po raz trzeci w pierwszej turze uzyskał od PILAN legitymację do rządzenia – wraz m.in. z przyszłymi radnymi spotkał się z dziennikarzami, aby przedstawić jeszcze nieoficjalne, ale coraz bardziej wiarygodne wyniki uzyskane przez Koalicję Obywatelską w wyborach prezydenckich, do Rady Miasta i Rady Powiatu. Niestety nie ma jeszcze informacji na temat wyników do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na zakończenie spotkania radna Maria Kubica, w imieniu kandydatów/radnych, podziękowała wyborcom za udzielone im zaufanie.

Nieoficjalnie w 23-osobowej Radzie Miasta Piły znajdzie się 14 przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, prawdopodobnie 5 Porozumienia Samorządowego i 4 z Prawa i Sprawiedliwości.

Radni Koalicji Obywatelskiej
Lucjan Szutkowski
Urszula Kaczmarek
Ryszard Małecki
Włodzimierz Bystrzycki
Marek Andruszkiewicz
Wioletta Stalęga
Krzysztof Zając
Beata Dudzińska
Maria Kubica
Zdzisława Karpińska
Kazimierz Sulima
Teresa Kasior
Krzysztof Szewc
Marek Toboła

Czy w miejsce Beaty Dudzińskiej i Krzysztofa Szewca wejdą Sławomir Wegner i Kama Frąckowska–Pilarska, tego dowiemy się wkrótce.

Prawo i Sprawiedliwość
Maria Miler
Tomasz Słoboda
Mieczysław Karpiński
Grzegorz Płachta

Na razie nie wiadomo kto będzie reprezentował w radzie Porozumienie Samorządowe.

M.M.
Foto: Wojciech Szczerbiński

powyborce_podsumowania00

powyborce_podsumowania05 powyborce_podsumowania01 powyborce_podsumowania02 powyborce_podsumowania03 powyborce_podsumowania04