Pożar na Lutyckiej w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pożar na Lutyckiej w Pile

24 czerwca po godzinie  14.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęła informacja o pożarze budynku wielorodzinnego w Pile przy ul. Lutyckiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej stwierdzono, że ogień i silne zadymienie z palącego się balkonu i  mieszkania na I piętrze przedostaje się na drugą kondygnację.

Strażacy i policjanci ewakuowali 7 mieszkańcom z budynku wielorodzinnego. Równolegle z ewakuacją strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą wewnątrz mieszkania oraz na zewnątrz budynku wielorodzinnego. Po kilku minutach pożar został ugaszony. Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczeń i klatki schodowej oraz sprawdzeniu całego budynku na zawartość tlenku węgla. Po około 2 godzinach mieszkańcy wrócili do swoich lokali.

W wyniku pożaru żaden z mieszkańców nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej, Policja, Straż Miejska oraz Pogotowie energetyczne. Przyczyny i okoliczności pożaru bada Policja.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

dav

dav dav