Pożar stodoły w Walentynowie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pożar stodoły w Walentynowie

15 września 2017 roku około godziny 2045, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Walentynowie 9, gm. Łobżenica.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że część stodoły objęta jest płomieniami wydostającymi się na zewnątrz przez dach budynku. Pierwsze działania czterech zastępów OSP polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się drewno składowane w stodole. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Nr 2 i dokonaniu rozpoznania stwierdzono pękniecie i odchylenie ściany frontowej budynku stodoły, w wyniku rozpoznania podjęto decyzje o wycofaniu strażaków w miejsce bezpieczne około 15 metrów od budynku. Chwile po odstąpieniu od działań gaśniczych i odejściu strażaków od budynku doszło do przewrócenia ceglanej ściany frontowej.

Dalsze działania polegały na podaniu prądu piany ciężkiej na paląca się stertę drewna.  W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych.

W działaniach gaśniczych trwających blisko 4 godziny, udział brało 6 zastępów straży pożarnej z Piły, Złotowa, Łobżenicy, Wysokiej, Luchowa. Przyczynę i okoliczności powstania pożaru wyjaśnia KP Policji w Pile.

Opracowanie: kpt. Michał Warykasz, KP PSP Piła
Zdjęcia: st. sekc. Paweł Kłodziński, OSP Łobżenica

pozar_stodoly00

pozar_stodoly02 pozar_stodoly01