Pozdrowienia z Portugalii (Erasmus+) | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pozdrowienia z Portugalii (Erasmus+)

Pozdrowienia z Portugali w dżdżysty, mglisty dzień to miła niespodzianka dla adresata pozdrowień, którym jest prezydent Piły – Piotr Głowski. Nadawcami pozdrowień są uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, uczestnicy projektu Erasmus +. Cieszymy się, że w trakcie bogatego programu edukacyjnego znaleźli chwilę na zaadresowanie kartki z pozdrowieniami dla prezydenta swojego miasta.

„Jedynka” w Portugalii

W dniach 20 – 26 października 2019 r. delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile   przebywali z wizytą w Portugalii w miejscowości Amares niedaleko Bragi, realizując projekt „ The Power of Maths” – Moc Matematyki, w ramach programu Erasmus+ . W spotkaniu uczestniczyli także partnerzy projektu z Litwy, Turcji i Włoch.

To był bardzo intensywny tydzień pracy poświęcony dzieleniu się wiedzą,  dobrymi praktykami i metodami nauczania matematyki. Przez cały tydzień prowadzone były działania z zakresu robotyki, programowania i logicznego myślenia. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z geogebry, grach logicznych  i składania origami.

Partnerzy projektu mieli możliwość  także zwiedzić Bragę i sanktuarium Bom Jesus do Monte w Bradze, spotkać się z burmistrzem miasta Amares. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem Amares i okolic oraz wręczeniem certyfikatów w szkole.

Podróż do Portugalii pogłębiła znajomość nowych metod nauczania matematyki, wzbogaciła umiejętności matematyczne i językowe uczniów, dała możliwość poznania portugalskiej  kultury, kuchni  i zwyczajów, jak również  przyczyniła się do większej integracji między uczestnikami projektu.

Następny krok w realizacji projektu Erasmus+  to wizyta w Turcji, która odbędzie się w marcu 2020 roku.

UM Piły

pozdrowienia_z_portugalii1_01

pozdrowienia_z_portugalii1_04 pozdrowienia_z_portugalii1_02 pozdrowienia_z_portugalii1_03