Pożegnanie komendanta pilskiej szkoły policji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pożegnanie komendanta pilskiej szkoły policji

  W Auli Szkoły Policji w Pile po 37 latach służby uroczyście z mundurem pożegnał się, przechodząc w stan spoczynku, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki.

  Uroczyste pożegnanie Komendanta odbyło się w czwartek, 28 stycznia, z udziałem kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników Szkoły Policji w Pile oraz zaproszonych gości. Na początku prowadzący uroczystość odczytał rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja o zwolnieniu ze służby z dniem 31 stycznia 2016 r. insp. Jerzego Powieckiego, po którym, w dalszej części uroczystości, nastąpiło pożegnanie Komendanta ze Sztandarem Szkoły.

  W swoim wystąpieniu pełniący obowiązki Komendant Szkoły Policji w Pile – insp. Piotr Leciejewski w serdecznych słowach wypowiadał się o odchodzącym na emeryturę Komendancie. Pomimo, że wcześniej nie znał insp. Jerzego Powieckiego, ten ujął go swoją otwartością, chęcią niesienia pomocy i skromnością. Doceniając dokonania byłego Komendanta podkreślił, że obejmuje Szkołę w bardzo dobrej kondycji.

  Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka, jako najbliższy współpracownik Komendanta, w swoim przemówieniu podziękował insp. Jerzemu Powieckiemu za wszystkie lata służby spędzone w pilskiej Szkole Policji. Między innymi wspomniał o wielkiej zalecie, jaka jest umiejętności współpracy z ludźmi. Zauważył, że nawet najlepszy zespół niewiele może zdziałać, jeśli nie ma lidera mającego charyzmę, plan działania, ale również takiego, który w momentach kryzysowych staje na wysokości i podejmuje kluczowe i jednocześnie dobre dla dalszych losów decyzje.

  Gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji planów po przejściu na emeryturę złożyli Komendantowi: Zastępca Dyrektora Biura Służby Kryminalnej mł. insp. Krzysztof Kot, p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Piotr Mąka, Wiceprezydent Miasta Piły Krzysztof Szewc oraz Kapelan Szkoły Policji w Pile ks. dr Władysław Nowicki.
  Inspektor Jerzy Powiecki podziękował wszystkim za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania skierował do osób, z którymi miał kontakt na co dzień, czyli kadry kierowniczej, funkcjonariuszy oraz pracowników Szkoły Policji w Pile. Mówiąc, że ludzie nie dzielą się na tych ważnych i mniej ważnych, docenił pracę wszystkich, porównując Szkołę do sprawnie działającego mechanizmu w zegarku, w którym każdy element jest istotny dla prawidłowego działania całości.

  Przez ponad 37 lat służby inspektor Jerzy Powiecki dał się poznać jako człowiek uczciwy, skromny i empatyczny. Zawsze znajdował czas na rozmowę ze swoimi podwładnymi oraz dążył do poprawy warunków ich pracy. W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników jeszcze raz dziękujemy Panu Komendantowi za lata wspólnej służby i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem. Niech emerytura będzie przede wszystkim czasem dla rodzinny oraz okazją do rozwijania pasji.

  Paulina Politowska
  Szkoła Policji w Pile

  pozegnanie_komendanta00

  pozegnanie_komendanta32 pozegnanie_komendanta01 pozegnanie_komendanta02 pozegnanie_komendanta03 pozegnanie_komendanta04 pozegnanie_komendanta05 pozegnanie_komendanta06 pozegnanie_komendanta07 pozegnanie_komendanta08 pozegnanie_komendanta09 pozegnanie_komendanta10 pozegnanie_komendanta11 pozegnanie_komendanta12 pozegnanie_komendanta13 pozegnanie_komendanta14 pozegnanie_komendanta15 pozegnanie_komendanta16 pozegnanie_komendanta17 pozegnanie_komendanta18 pozegnanie_komendanta19 pozegnanie_komendanta20 pozegnanie_komendanta21 pozegnanie_komendanta22 pozegnanie_komendanta23 pozegnanie_komendanta24 pozegnanie_komendanta25 pozegnanie_komendanta26 pozegnanie_komendanta27 pozegnanie_komendanta28 pozegnanie_komendanta29 pozegnanie_komendanta30 pozegnanie_komendanta31