Poznaliśmy ćwierćfinalistów w siatkarskiej III Lidze Kobiet | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Poznaliśmy ćwierćfinalistów w siatkarskiej III Lidze Kobiet

  poznalismy_cwiercfinalistow

  Zakończyły się zmagania fazy zasadniczej w III Lidze Kobiet. Do samego końca toczyła się walka, szczególnie w grupie 1, które zespoły zakwalifikują się do pierwszej „czwórki” i będą walczyć o medale. W grupie 2, wszystko było jasne przed ostatnią kolejką.

  W grupie 1 już wcześniej było wiadomo, które zespoły zajmą dwa pierwsze miejsca. Tę grupę zdetronizowała Piła. Pierwsze miejsce dla KS Piła, na drugim SPS Volley. Różnica na zakończenie sezonu zasadniczego między tymi zespołami wyniosła 7 punktów. Zażarta walka jednak toczyła się o dwa kolejne miejsca, które dawały awans do Play-Offów. Najłatwiejsze zadanie miał Orlik Miłosław, który w ostatnim meczu mierzył się KTPS-em Konin. KTPS przed tym meczem miał na swoim koncie tylko jeden punkt i z takim dorobkiem pozostał, bo Orlik wygrał 3:0. Krok do walki o pierwszą czwórkę zrobił jeszcze SKS Murowana Goślina, który pokonał lidera z Piły 3:2, ale było to za mało, gdyż ostatecznie goślinianki zakończyły rywalizację na miejscu piątym. Kluczowe spotkanie dla tej fazy zostało rozegrane w Nekli, gdzie swoje mecze rozgrywa Milesza Targowa Górka. Przyjechał tam zespół Enea Energetyka Poznań, a stawką był awans. Przed tym spotkaniem jeden punkt dzielił te drużyny na korzyść Mileszy. Dwa razy na prowadzenie wychodził Energetyk, najpierw 1:0, potem 2:1, ale ostatecznie 3 sety wygrały gospodynie i aplikując dwa punkty wyprzedziły w tabeli Murowaną Goślinę i Energetyka. Podsumowując, awans do Play-Offów z tej grupy uzyskują: KS Piła, SPS Volley Piła, Orlik Miłosław i Milesza Targowa Górka.

  Faza zasadnicza dla Baryczy Janków Przygodzki, to była rozgrzewka. Od samego początku do końca siatkarki z Jankowa rozsiadły się w fotelu lidera i nie oddały tego miejsca do samego końca, notując spektakularną serię samych zwycięstw. W ostatnim meczu Barycz pokonała Siatkarza Jarocin 3:1. Tylko cztery punkty straty do lidera na koniec tej fazy zanotowała Piątka Turek. Dziewięć zwycięstw w tym ostatnie w Ostrzeszowie 3:0 zapewniło siatkarkom z Turku drugie miejsce. Na trzecim także zawodniczki z tej miejscowości, ale reprezentujące klub KS Volley. Z tym, że dorobek punktowy już dużo słabszy, bo łącznie liczy on 17 punktów. Tyle samo zresztą co Kaniasiatka Gostyń. I ostatni mecz w sezonie między tymi zespołami zadecydował o kolejności w tabeli, gdyż u siebie Volley ograł gostynianki 3:0. Więcej zwycięstw i lepszy stosunek setów zadecydował, że to Volley jest na miejscu trzecim, a Kaniasiatka – czwarta. Wszystkie wymienione zespoły znalazły się w fazie Play-Off. O dalsze miejsca powalczą: Koliber Ostrzeszów (5. miejsce), Siatkarz Jarocin – 6 i MKS Kalisz – 7.

  Źródło: wielkopolskasiatkowka.com.pl