Praca popłaca. Kolejny sukces redaktorek z pilskiej 11-ki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Praca popłaca. Kolejny sukces redaktorek z pilskiej 11-ki

  Już po raz czwarty młode redaktorki z pilskiej „Jedenastki” uczestniczyły w Letniej Szkole Dziennikarstwa Junior Media.

  Wytężona, całoroczna  praca redakcji gazetki „Niecodziennik Szkolny” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile została doceniona. Wyjazd do Amerykańskiego Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach był nagrodą za zajęcie II miejsca w rankingu gazetek szkolnych organizowanym przez Polska Press Grupę w ramach 9. edycji projektu edukacyjnego Junior Media. Podczas tegorocznych wakacji dziennikarską pasję rozwijały Agata Krauz, Oliwia Kotowska, Natalia Bohatkiewicz i Magdalena Sierhart – redaktorki, które włożyły najwięcej starań i pracy w redagowanie szkolnego pisma.

  29 uczestników Letniej Szkoły Dziennikarstwa Junior Media miało okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem Julii Karasiewicz, multimedia managera w Polska Press Grupie. Tematem wiodącym tegorocznych warsztatów była animacja poklatkowa. Młodzi pasjonaci dziennikarstwa poznali historię filmu, oglądali najlepsze przykłady tzw. master shotów i animacji, następnie za pomocą telefonów komórkowych przygotowali zadziwiające i pomysłowe animacyjne autoportrety, które samodzielnie zmontowali.

  Oczywiście, był również czas na rozrywkę i relaks. Młodzi dziennikarze zwiedzili Muzeum Ognia oraz przepiękną starówkę w Żorach, odpoczywali w Parku Wodnym Aquarion
  i codziennie korzystali z wielu atrakcji oferowanych przez Amerykański Park Rozrywki w Żorach.

  W przyszłym roku szkolnym redakcja „Niecodziennika Szkolnego” po raz kolejny weźmie udział w jubileuszowej edycji projektu Junior Media.

  Opiekun redakcji Karolina Strógarek
  Foto: Sylvia Dąbrowa

  praca_poplaca1_01

  praca_poplaca1_04 praca_poplaca1_02 praca_poplaca1_03