Prawo i Sprawiedliwość o akcji „26 maja obroń swoje prawo” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Prawo i Sprawiedliwość o akcji „26 maja obroń swoje prawo”

Bardzo wielkimi krokami zbliża się data 26 maja 2019 r., kiedy odbędą się wybory do europarlamentu. W głosowaniu wybierzemy 51 europosłów.  Czy jednym z nich będzie pilanin Marcin Porzucek? Zanim poznamy odpowiedz na to pytanie to w ramach trwającej kampanii wyborczej poseł Marcin Porzucek z środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję prasową, na której omówili akcję „26 maja obroń swoje prawo” i jednocześnie zaapelowało do mieszkańców naszego miasta, regionu o aktywny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Zachęcamy wszystkich Polaków do tego, aby 26 maja wyjść z domów, pójść zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. Na partię, która ma wszystkie wartości związane z polskością, związana jest z tradycjami, oraz jest partią, która w ostatnim okresie czasu pokazała, że dba o zrównoważony rozwój gospodarczy, ale też o rodziny, emerytów dzięki zwiększonym dochodom, które powalają godnie żyć.  Prawo i Sprawiedliwość w UE będzie potrafiło zadbać o nasze interesy i oto, aby odpowiednie środki trafiły na rozwój gospodarczy Polski – apeluje prezes ZO PiS, Krzysztof Czarnecki.

Akcja „26 maja obroń swoje prawo” opiera się na następujących postulatach – prawo do:

- polskiej waluty, NIE dla euro

- decydowaniu o wychowaniu dzieci, NIE dla seksualizacji dzieci i adopcji dzieci przez pary homoseksualne

- programów rodzina 500+, 300+, 13 emerytura i niższego wieku emerytalnego

- bezpieczeństwa, STOP nielegalnej imigracji

- kupowania towarów tej samej jakości co w innych krajach UE,

- szacunku i poszanowania wyznawanych wartości.

- Co do pierwszego postulatu uważamy, że złotówka najlepszą walutą, jaką Polska może mieć w najbliższym czasie. Jesteśmy wśród liderów Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy jak również o niski poziom bezrobocia. To powoduje, że złotówka powinna być nadal naszą walutą.Nie chcemy borykać się z kłopotami, z którymi boryka się wiele krajów ze strefy euro. Widać, że nie jest to panaceum na kłopoty np. w takich krajach jak Grecja czy Hiszpania - mówi Marcin Porzucek, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego.

Prawo i Sprawiedliwość jest na finiszu kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W pilskim okręgu planowanych jest kilka spotkań w mniejszych miejscowościach zachęcając do wzięcia udziału w głosowaniu i jednocześnie głosowaniu na kandydatów PIS.

Marcin Porzucek wystartuje z pozycji numer 6 na wielkopolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości

(SE)

pis_o_akcji1_01

pis_o_akcji1_05 pis_o_akcji1_02 pis_o_akcji1_03 pis_o_akcji1_04