Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w Pile kampanię wyborczą | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w Pile kampanię wyborczą

„Pilanie zasługują na więcej” – z takim hasłem wyborczym Prawo i Sprawiedliwość w Pile idzie do wyborów samorządowych w okręgu pilskim. 8 września przed Urzędem Miasta w Pile poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek i kilkunastu kandydatów rozpoczęło oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Pile. Marcin Porzucek, który kandyduje na urząd prezydenta Piły zapowiada m.in. współpracę z rządem oraz innymi samorządami, i liczy również na 6-7 mandatów PiS w Radzie Miasta. Szczegółowe listy kandydatów do poszczególnych rad i program PiS poznamy wkrótce.

- Sukcesywnie będziemy przedstawiać propozycje dla Piły. Jednak warto pamiętać co wydarzyło się przez ostatnie lata. Niewątpliwie rozwój miasta widzimy, ale można to dojrzeć w każdym samorządzie w Polsce. Natomiast uważamy, że Pilanie zasługują na więcej, zarówno w wymiarze infrastrukturalnym, sportowym, jak i programów społecznych, z których znane jest Prawo i Sprawiedliwość na arenie ogólnopolskiej. Hasło, z jakim idziemy w kampanii wyborczej „Pilanie zasługują na więcej”, to nie hasło jakieś wyjątkowo nowe, stosowane dawniej m.in. w naszym regionie. Uważamy, że dziś warto powiedzieć mieszkańcom Piły, że mogą oczekiwać więcej od władzy, oczekiwać że ich prezydent będzie osobą, która będzie rozmawiać ze wszystkimi. Jak rozmawia obecna władza Piły widzieliśmy m.in. przy okazji ul. Kossaka czy ul. Śródmiejskiej. Ja nie bałem się rozmawiać z mieszkańcami naszego miasta, zarówno z tymi o podobnych poglądach i z tymi o odmiennych, np. z osobami z KOD-u pod moim byłym biurem na ul. Sikorskiego. Nasza kampania ma być pozytywna, merytoryczna – mówi poseł Marcin Porzucek. – Za mną mała reprezentacja kandydatów do Rady Miasta Piły, Rady Powiatu w Pile i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Tych osób jest więcej. Na tych szczeblach wystawimy pełne listy wyborcze. Stawiamy na młode osoby. Chciałbym abym to ja wygrał już w pierwszej turze. Oczywiście zależy ilu kandydatów będzie ubiegać się o urząd prezydenta Piły. Na dziś deklaracje złożyło trzech kandydatów – podkreśla Porzucek.

Osoby, które pojawiły się na Placu Staszica, a których nazwiska znajdziemy na listach wyborczych, to m.in. obecni radni powiatowi Janusz Kubiak, Magdalena Zgiep-Porzucek, byli radni miejscy Maria Miller, Mieczysław Karpiński oraz osoby młode jak: Julia Kołodziejewska, Monika Kubiak-Majewska, Adam Bogrycewicz. W sumie na listach wyborczych mają znaleźć się działacze z Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia Jarosława Gowina, osoby z Solidarności i osoby związane z pilskimi parafiami.

Wybory samorządowe już 21 października. Ewentualna druga tura 4 listopada.

Sebastian Daukszewicz

pis_rozpoczal_kampanie00

pis_rozpoczal_kampanie08 pis_rozpoczal_kampanie01 pis_rozpoczal_kampanie02 pis_rozpoczal_kampanie03 pis_rozpoczal_kampanie04 pis_rozpoczal_kampanie05 pis_rozpoczal_kampanie06 pis_rozpoczal_kampanie07