Prezydent Głowski odwiedził nową cynkownię Termetalu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Prezydent Głowski odwiedził nową cynkownię Termetalu

Od sierpnia 2020 r Grupa Termetal w Pile uruchomiła nowoczesny zakład zabezpieczeń antykorozyjnych dedykowany do cynkowania usługowego elementów konstrukcji stalowych.

Zainstalowana linia technologiczna posiada wanny cynkownicze o wymiarach: dł. 13m, szer. 1,6m, głębokość 3,5m. Masa maksymalnego wsadu wynosi 6 t. Dotychczas funkcjonująca cynkownia przeznaczona jest obecnie na potrzeby własne – cynkowania krat stalowych.

- Uruchomiliśmy drugą cynkownię w Pile, jest to cynkownia, która posiada duże wanny, co umożliwia wyprodukowanie i ocynkowanie wielu wyrobów o długości 13 metrów oraz masie do 10 ton. Miesięcznie możemy wyprodukować i ocynkować ponad trzy tysiące ton produkcji stalowej. Cynkowanie jest najlepszą metodą zabezpieczenia antykorozyjnego stali, dzięki temu dbamy także o środowisko. Jesteśmy także konkurencyjni z uwagi na posiadane duże wydajności i niskie koszty produkcji. – mówi dyrektor Termetalu w Pile, Jarosław Kwiatkowski.

W ubiegłym tygodniu Prezydent Piły Piotr Głowski wraz z Zastępcą Prezydenta Beatą Dudzińską uczestniczyli w prezentacji nowej cynkowni. Obecnie grupa zatrudnia ponad 200 pracowników, stale inwestując w ich rozwój i dbając o przyjazne środowisko pracy.

- Gratulujemy właścicielom, kadrze kierowniczej oraz pracownikom, jestem również przekonany, że nie tylko wygląd biur, ale również, jakość technologii jest na takim poziomie, który nie tylko w Europie, ale i na Świecie ma niewielką konkurencję oraz może budzić podziw.– mówił prezydent Piły, Piotr Głowski.

Firma poszukuje również pracowników do pracy w pilskim oddziale Grupy Termetal.

- Szukamy także pracowników do pracy w naszej firmie. Poszukujemy osób, które po prostu chcą pracować, my uczymy i przygotujemy do wykonywania zawodu cynkownik. Mam nadzieję, że ludzie, którzy do nas trafią będą zadowoleni z pracy. – dodaje dyrektor Termetalu w Pile, Jarosław Kwiatkowski.

Chętni do pracy mogą się skontaktować z firmą poprzez mail Kadry-pil@termetal.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 67 214 24 88.

UM Piły

prezydent_glowski_odwiedzil1_01

prezydent_glowski_odwiedzil1_03 prezydent_glowski_odwiedzil1_02