Prezydent odpowiada | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Prezydent odpowiada

glowski_net

Magdalena Grzybowska: Poproszę więcej śmietników na odchody piesków.

- Szanowna Pani, cieszy mnie fakt, że zgłasza Pani zapotrzebowanie na pojemniki na psie odchody. Zależy nam na tym, aby wszyscy właściciele psów sprzątali po swoich pupilach. Proszę o zgłoszenie zarządcy terenu (spółdzielnia/wspólnota/administrator) konkretnego miejsca, ulicy, gdzie występuje taka potrzeba. Obecnie mamy w mieście 298 sztuk pojemników przeznaczonych na psie odchody. Ich usytuowanie konsultowaliśmy z zarządcami nieruchomości, którzy także zaopatrują się w takie pojemniki na swój własny koszt. Natomiast za wywóz nieczystości odpowiada firma działająca na nasze zlecenie.

Elżbieta Plewa; Dlaczego w Pile w poradni zdrowia psychicznego nie ma windy ani podjazdu dla inwalidów. Przecież kiedyś było przejście. Jak osoba niepełnosprawna ma się dostać do lekarza?

- Szanowna Pani, z przykrością dowiaduję się o zaistniałym utrudnieniu. Obiekt jednak jest zarządzany przez Starostwo Powiatowe w Pile i to tam należy zwrócić się z prośbą o zamontowanie windy, bądź inne rozwiązanie, które ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym.