Prezydent odpowiada (kwiecień 2019) | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Prezydent odpowiada (kwiecień 2019)

glowski_net

1. Przemysław Teterus: Panie prezydencie. Wielu Pilan ma w domu psa, ja też. Chodząc na spacer ze swoim pieskiem, wielu z nas chciałoby spuścić swego pupila ze smyczy, by mógł się wybiegać, ale nie ma gdzie. Czy pan, jako prezydent naszego miasta myśli o tym by w Pile powstał wybieg dla psów? Wielu właścicieli piesków byłoby wdzięcznych za powstanie takiego obiektu. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowny Panie, co najmniej dwukrotnie został złożony taki projekt w pilskim Budżecie Obywatelskim. Wyznaczyliśmy teren, który mógłby służyć jako wybieg dla psów. Jednakże w wyniku głosowania mieszkańcy wybrali inne inwestycje jako priorytetowe. Ostatnie głosowanie odbyło się w minionym Budżecie Obywatelskim. Propozycja wraca, warto więc w kolejnych głosowaniach wspólnie zadecydować o potrzebie jej realizacji.

2. Antek Ł.: Dlaczego na całej ulicy Bydgoskiej nie ma żadnej ławki? Widzę jak ludzie starsi i nie tylko, ledwo idą. To smutne, dla aut są drogi, dla rowerów ścieżki, a co dla pieszego?

Miejsca wypoczynku z reguły sytuowane są w miejscach oddalonych od gwaru samochodów, bliżej zabudowań mieszkalnych. Rolę miejsca schronienia i odpoczynku spełniają na tej ulicy wiaty przystankowe. Ale wezmę pod uwagę sugestię doposażenia tego rejonu w dodatkowe ławki.

3. Adam Raczka: Kiedy powstanie plac zabaw na ulicy Węglowej?

Jest to jeden z terenów w mieście, który wymaga rewitalizacji. Czynimy wszelkie starania, aby pozyskać środki zewnętrzne na stworzenie miejsca integracji. Jest zbyt wcześnie by mówić o terminach. Będziemy o kolejnych krokach informować na bieżąco.