Prezydent Piły z wizytą w nowym obiekcie Ars Medicalu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Prezydent Piły z wizytą w nowym obiekcie Ars Medicalu

Piotr Głowski, prezydent Piły oraz jego zastępca Beata Dudzińska złożyli wizytę dyrektorowi i specjalistom pracującym w nie tak dawno otwartym nowym budynku Ars Medicalu, odbyła się ona 2 stycznia 2018 roku. Obiekt został oddany do użytku wiosną ubiegłego roku. Nie wszystkie sektory obecne w nim rozpoczęły swoją pracę od razu, niektóre „przeprowadzki” były dosyć czasochłonne. Obecnie jednak podobnie jak inne części placówki działają prężnie, co pozwala na dokonywanie pewnych obserwacji i podsumowań owocnych początków działań szpitala.

Takie wizyty w spółkach to zwyczaj praktykowany przez prezydenta od wielu lat. Pozwala on dbać o długoletnie relacji ze spółkami działającymi na terenach Piły, wspierać je podczas podejmowania inwestycji, a także utrzymywać kontakt z mieszkańcami korzystającymi z dobrodziejstw, które są udostępniane do ich użytku. W tym przypadku użytku, który pozwala kontrolować i wspierać stan zdrowia. Tego typu spotkanie pozwoliło nie tylko na wymianę obserwacjami z dotychczasowych działań, ale także dzielenie się planami na przyszłość i rozwój placówki Ars Medical.

W nowym bloku powstały przede wszystkim sale operacyjne, m.in. sala hybrydowa i pracownie – pracownia kardioangiografii czy hemodynamiki, pozwalające na wykonywanie zabiegów z zakresu kardiologii inwazyjnej. Poza tym otwarto oddziały chirurgiczny, intensywnej opieki medycznej, lekarskie gabinety specjalistyczne, poradnia lekarzy rodzinnych i izba przyjęć, a także kompleksowo wyposażone sale dla pacjentów. Nowy obiekt pozwolił także na stworzenie sterylizatornii, dezynfekatornii i zaplecza technicznego, zaplecza dla odpadów medycznych.

W nowej części szpitala Ars Medical prowadzone mogą być między innymi specjalistyczne zabiegi nie tylko kardiologiczne, ale także neurologiczne czy onkologiczne. Klinika podejmuje się współpracy ze specjalistami z całego kraju, a operacje mogą być tutaj prowadzone także online, co pozwala na kontakt internetowy i konsultacje z innymi lekarzami, którzy nie mogą być obecni przy stole operacyjnym. To pierwsza tego typu sala operacyjna w Polsce, jedna z najbardziej nowoczesnych w Europie.

UM Piły

prezydent_pily_zaprasza00

prezydent_pily_zaprasza02 prezydent_pily_zaprasza01