Promował Powiat Pilski na polskim wybrzeżu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Promował Powiat Pilski na polskim wybrzeżu

  Maciej Zdunek 15 lipca zakończył rowerową podróż wzdłuż polskiego wybrzeża, podczas której promował Powiat Pilski. W ciągu siedmiu dni pokonał 685 kilometrów. Całą trasę przemierzył w koszulce i z flagą Powiatu Pilskiego, który wsparł tę wyprawę.

  Maciej Zdunek rozpoczął swoją podróż 9 lipca od granicy z Niemcami w Świnoujściu, a zakończył 15 lipca w Piaskach na granicy z Federacją Rosyjską. Dziennie pokonywał ok. 100 kilometrów.

  - Jest to wspaniała przygoda, która – mam nadzieję – będzie trwała nieprzerwanie jeszcze przez jakiś czas! W końcu zostało jeszcze trochę granic do objechania – śmieje się Maciej. - Jechałem w palącym słońcu, ścianie deszczu, były i górki! Starałem się nie jechać objazdami, a szlaki rowerowe zamieniałem na piesze jeśli prowadziły urokliwymi drogami. Piaszczyste drogi, po których rower musiał być prowadzony to codzienność, a i bagna w okolicy Kluk okazały się wielkim wyzwaniem! Nie ma jednak co marudzić! Z każdym przejechanym kilometrem byłem szczęśliwszy i mocniejszy! A widoki… Bajka! Jestem bardzo zadowolony, że dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego udało mi się zrealizować pierwszy etap podróży wokół Polski!

  Maciejowi, za pośrednictwem Facebooka, kibicowało liczne grono mieszkańców powiatu pilskiego i nie tylko. Był też z życzliwością przyjmowany w nadmorskich miejscowościach.

  - Moja obecność na trasie w koszulce i z flagą Powiatu Pilskiego budziła spore zainteresowanie, jednym należało przybliżyć, gdzie znajduje się Piła, innym natomiast – co było większym wyzwaniem zaśpiewać refren „Bo to Piła Tango! Czarna bandera…” – mówi Maciej Zdunek. - Zdecydowanie bardziej cieszyłem się z korepetycji kartografii niż lekcji muzyki! Jestem dumny, że mogłem w ten sposób promować nasz powiat, za co dziękuję Panu Staroście Eligiuszowi Komarowskiemu. Najchętniej od razu ruszyłbym dalej wzdłuż granicy z Rosją, ale obowiązki zawodowe, oraz braki w przygotowaniu sprzętu i bagażu zmuszają mnie do powrotu. Dziewczyna też domaga się wyjazdu na wspólne wakacje. Mam nadzieję, że moja współpraca ze Starostwem Powiatowym w Pile nadal będzie przebiegała tak dobrze jak dotychczas, oraz że uda mi się znaleźć kilka chętnych firm, które wesprą mnie w realizacji marzeń.

  Maciejowi gratulujemy i dziękujemy za tak oryginalną promocję Powiatu Pilskiego. Życzymy też realizacji dalszych, podróżniczych planów.

  Agnieszka Matusiak
  Starostwo Powiatowe w Pile

  promowal_powiat_pilski00

  promowal_powiat_pilski03 promowal_powiat_pilski01 promowal_powiat_pilski02