Przebierz się, pobiegnij i pomóż – czyli 9. Wałecki Festiwal Biegowy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Przebierz się, pobiegnij i pomóż – czyli 9. Wałecki Festiwal Biegowy

Impreza zostanie rozegrana już 20 lipca w Wałczu. W ramach biegu głównego na dystansie 9999 metrów odbędą się także 7. Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię. Ale to tylko niektóre atrakcje! Zapraszamy nad jezioro Raduń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Perłą w festiwalowej koronie będzie Bieg Filmowy (9999 m). Oprócz mistrzostw BBL, tradycyjnie będzie to bieg przebierańców. Najciekawsze pomysły będą oczywiście nagradzane – trzeba po prostu wspólnie z nami wystartować. W ramach „rywalizacji” przebierańców zostanie nagrodzonych 10 osób w klasyfikacji indywidualnej, 3 najciekawiej przebrane pary oraz 2 drużyny – czas, zatem trenować oraz projektować i szyć stroje. W tym roku najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

Przejdźmy do rywalizacji sportowej. Bieg główny zostanie poprowadzony brzegami jeziora Raduń, tradycyjnie także przez Most Kłosowski. Jest to 85-metrowa, zwodzona konstrukcja, łącząca dwa brzegi akwenu w najwęższym miejscu. Jeżeli 10 km to dla Was za dużo, możecie wystartować w biegu na 5 km BiegamBoLubię Lasy, wówczas trasa odbiegnie nieco od jeziora i zwiedzicie także piękne bukowe lasy tamtejszej okolicy. W jego ramach odbędą się 6. Mistrzostwa Polski Leśników. W ramach imprezy zostanie rozegrany także marsz nordic walking – ChodzęBoLubię na dystansie 5 kilometrów oraz biegi dziecięce SportGeneracja w czterech kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych szykujemy również miasteczko lekkoatletyczne. Warto, zatem przyjechać do Wałcza całą rodziną i spędzić ten dzień na sportowo.

Pomóż Stasiowi

Festiwal ma także niezwykle ważny aspekt charytatywny. W tym roku będziemy zbierać środki na rehabilitację i opiekę dla Stasia Mochorta, który cierpi na wodogłowie pokrwotoczne. Każda opłata startowa z biegów dziecięcych oraz wszystkich mieszkańców Wałcza, zostanie przez nas przekazana na jego rehabilitację. Wy również możecie pomóc! Podczas zapisów na dowolny bieg, można przeznaczyć kwotę darowizny lub wziąć udział w charytatywnym Marszobiegu BiegamBoLubię Pomagać (1111 metrów), który zostanie zorganizowany przed Biegiem Filmowym. Na marszobieg nie trzeba się wcześniej zapisywać, a całość zebranej kwoty trafi do Stasia.

Więcej szczegółów jak pomóc Stasiowi Mochortowi znajdziecie w linku https://biegfilmowy.pl/biegambolubie-pomagac-pobiegnij-dla-stasia/

Dodatkowe atrakcje

Podczas festiwalu w Wałczu zadbamy także o aspekt kulturalny. W piątek poprzedzający imprezę biegową zostanie zorganizowany autorski pokaz filmu. Listę gości specjalnych oraz tytuł filmu zdradzimy w przyszłości. Oprócz tego zaraz po zakończeniu Biegu Filmowego zaśpiewa dla Was Mezo, który wbiegnie na scenę zaraz po tym jak ukończy 9999 metrów!

Nic, tylko przyjechać do Wałcza!

Na imprezę zapraszają – Fundacja Wychowanie przez Sport, Urząd Miasta Wałcz oraz strategiczny partner imprezy PKO Bank Polski.

Informacja prasowa

przebierz_sie_i_pobiegnij1_01

przebierz_sie_i_pobiegnij1_04 przebierz_sie_i_pobiegnij1_02 przebierz_sie_i_pobiegnij1_03